Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie rower szosowy. Do tej pory jeździłem głównie na rowerach crossowych i ubierałem się jakiekolwiek spodenki i koszule albo dres. Jaki ubiór polecacie na amatorską jazdę na kolarkę? Czy wymagane są te obcisłe getry itp? #rower #kolarstwo
  • 15
  • Odpowiedz
@Mateo87:
Proszę się zapoznać i stosować zasady Velominati ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zasada #14 Spodenki powinny być czarne.
Drużynowe spodenki powinny być czarne, z wyjątkiem boku nogawek, które mogą być w barwach reszty stroju.

Zasada #15 Jeśli nosisz koszulkę lidera (etapu bądź wyścigu), zakładaj do niej czarne spodenki.
Czarne spodenki, a przynajmniej spodenki drużynowe, muszą być noszone z koszulką lidera (etapu bądź wyścigu). Nie mieszaj strojów, albo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mateo87: najzwyklejsze spodenki z wkładką i koszulka z dużą ilością kieszeni z tyłu i boku się przydadzą. Nie są wymagane ale jak spróbujesz docenisz te wynalazki, bez względu na jakim rowerze jeździsz.
  • Odpowiedz
@Mateo87: koszulka z kieszonkami się przydaje ale błagam cię na Boga, nie rób za darmową reklamę firmy Bora czy innego Lampre, bo i tak mam za dużą bekę jak mijam tych starszych panów z pro tour. Ja np. zakupiłem spodenki z wkładką za 100pln i zabrały mi część komfortu, teraz nawet bez gaci jeżdżę ale csii xd, ja się nie znam, latam #!$%@? mtb, typowy trzepak ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Mateo87 ja obcisłe spodenki obieram tylko na wycieczki +5h jazdy i tylko w weekendy.
Ale moje cztery litery są do tego przyzwyczajone przez lata doświadczenia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@T1001 : to starsi panowie pewnie też mają bekę jak mijają trzepaka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
... ja też wolę jednolite ciuchy, z jak najmniejsza liczbą napisów, ale jak ktoś lubi koszulki ekip kolarskich to niech sobie nosi,
jaka to różnica czy reklamujesz Bora /Ineos czy Van Rysel/Raso.
Druga sprawa, że takie koszulki można często dorwac w lumpie za 10% tego, co najtańsza z decathlonu.
Kibice piłkarscy/piłkarze amatorzy
  • Odpowiedz
@Wycu91: zasada z koszulkami "szosowym" na mtb już dawno do #!$%@?, teraz jak masz luźne ciuchy na góralu to się patrzą jak na idiotę, oczywiście nie mówię o dh
  • Odpowiedz
@Mateo87: tak na sero, to ja mam szosę i jeżdżę we wszystkim rowerowe gestapo mnie jeszcze nie zatrzymało.
A tak serio, to sam jeżdżę po prostu w dresach, jeansach. Jak chcesz jeździć na ustawki to strój fajna rzecz, ale jak jeździsz po mieście, czy dla siebie to wszystko jest spoko ;)
  • Odpowiedz