Wpis z mikrobloga

Jak powinna zostać rozliczona delegacje zagraniczna?
Załóżmy taki scenariusz:
Przekraczasz granicę w poniedziałek 11:55
Wracasz w środę, granica 12:05
A)
3 pełne doby delegacjyjne:
W poniedziałek za granicą byłeś 12 godzin i 5 minut -> pełna delegacja
We wtorek całą dobę -> pełna delegacja
W środę granice przekroczyłeś po ponad 12 godzinach -> pełna delegacja

B) 2 pełne doby i 10 minut:
W delegacji spędziłeś 48 godzin i 10 min więc należą Ci się dwie pełne stawki i 1/3 (do 8 godzin 1/3, 8-12 godzin 1/2, powyżej 12 godzin full).

Rozporządzenie:

Dieta w podróży zagranicznej
Wysokość diet zagranicznych określa Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 14 września 2005 r. Ich wysokość oczywiście różni się w zależności od kraju, w którym odbywa się podróż służbowa. Za każdą dobę zagranicznej podróży służbowej przysługuje dieta w pełnej wysokości. Za niepełną dobę podróży:

do 8 godzin - przysługuje 1/3 diety zagranicznej,

ponad 8 do 12 godzin - przysługuje 1/2 diety zagranicznej,

ponad 12 godzin - przysługuje dieta w pełnej wysokości.

Gdy pracodawca zapewni pracownikowi całodzienne wyżywienie lub gdy wyżywienie opłacane jest w cenie karty okrętowej pracownikowi przysługuje 25% diety. Natomiast, gdy pracodawca zapewnia częściowe wyżywienie:

śniadanie – 15% diety,

obiad – 30% diety,

kolacja - 30% diety.

W mojej firmie rozliczają wg schematu z punktu drugiego, jednak po rozmowie z kolegą z innej firmy zacząłem mieć wątpliwości.
#prawo #prawopracy #delegacja #pytaniedoeksperta #pracbaza #praca no i #automatyka #robotyka
  • 5
@CzajkaRuchajka wg tych kalkulatorów wychodzi 2,33 doby, ale tak jak wspomniałem, kolega zasiał ziarno wątpliwości gdyż u niego w firmie liczą to jako 3 doby. No i argumentacja punktu pierwszego wydaje się równie logiczna jak drugiego