Wpis z mikrobloga

Czas na doroczny reminder że Powstanie Warszawskie było rzezią młodych ludzi przez bandę bezrefleksyjnych napaleńców, którzy nie zostali za tą zbrodnię rozliczeni, a dzisiejsze prawaki tasujące się do tego wydarzenia i gloryfikujące je są takim samym błotem intelektualnym jak ówczesna sanacja.

Szacunek dla ludzi którzy walczyli na wojnie, wieczna pogarda ludziom którzy posyłali dzieci na śmierć i każdemu kto to gloryfikuje. Ha tfu!

#neuropa #powstaniewarszawskie #bekazprawakow chociaż beki tu brak.
Kozajsza - Czas na doroczny reminder że Powstanie Warszawskie było rzezią młodych lud...

źródło: comment_1627810860H8isbgXlS8FyP873wgHtSv.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Osoby odpowiedzialne za wywołanie powstania warszawskiego powinny być traktowane jak zbrodniarze wojenni.

https://kresy24.pl/narodowy-dzien-pamieci-powstania-warszawskiego/

Porucznik „Gustaw” wydał rozkaz zdobycia koszar na Placu Narutowicza i cała ta masa ludzi w ogromnej większości nieuzbrojona ruszyła na rzeź. Nigdy nie dotarli nawet do połowy odległości, jaka dzieliła ich od budynku koszar. Zostali zmasakrowani w taki sposób, że w ciągu 2-3 minut Pl. Narutowicza, wraz z ulicami do niego dochodzącymi, pokrył się ciałami ponad 300
Zepelin9 - @Kozajsza: Osoby odpowiedzialne za wywołanie powstania warszawskiego powin...

źródło: comment_1627811672svY07Ocwfx0QicMM2zN0dY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Fajny jest ten kontrast, gdy z jednej strony słuchasz jak to polska partyzantka była najlepsiejsza, bo w końcu polska - a potem czytasz relację, jak słabo wyposażona, nieregularna piechota, bez wsparcia artyleryjskiego, ma atakować ciężko ufortyfikowane pozycje wroga, posiadającego broń ciężką.

Brzmi jak scenariusz, #!$%@?, książki z uniwersum Warhammera 40k - a to wspaniałe, kochane, cudowne PW. Nasze wielkie moralne zwycięstwo, skutkujące morzem przelanej krwi i niemal całkowitą dewastacją
  • Odpowiedz
@Kozajsza: dla mnie to jest sprawa mocno osobista, miałem w rodzinie Powstańców i znam ich opowieści. #!$%@? na grób niemieckim rzeźnikom, ruskim prokastynatorom i polskiemu dowództwu.
  • Odpowiedz
@Ponury_Dewiant: Gdyby nie oficjalny sygnał i otoczka "organizacji" pewnie nigdy nie odważyliby się na cokolwiek więcej niż małe akcje dywersyjne. Liczyli na pomoc i na to że PW będzie zorganizowane z dobrym zaopatrzeniem, skoro już je w ogóle organizują
  • Odpowiedz
@Ponury_Dewiant: dowództwu, które tym zrozumiałym zapałem powinno pokierować lepiej. Dowództwu, które do Powstania ściągnęło oddziały AK z Wołynia, dzięki czemu Ukraińcy mieli tam wolną rękę. I tak dalej
  • Odpowiedz
a dlaczego tylko dowództwu? Mnóstwo młodych powstańców osobiście rwało się do walki zbrojnej.


@Ponury_Dewiant: Bo zwykli powstańcy nie mieli tej wiedzy o siłach wroga i Armii Czerwonej co dowództwo. To byli młodzi ludzie, którzy nie mieli wiedzy taktycznej a po prostu chcieli walczyć z okupantem i ryzykowali własne życie. Uwierzyli dowództwu, że jeśli podejmą walkę, to wyzwolą swoje miasto.

Ci co posłali ich na śmierć dobrze wiedząc, że powstanie nie ma
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Mnie jak zwykle irytuje kompletne ignorowanie weteranów Powstania mających krytyczną opinię o zrywie. Było takich niemało, a pamięć o nich niemal nie funkcjonuje. Ich głos ginął w zgiełku radosnego świętowania, śpiewania zakazanych piosenek, z czego uczyniono festyniarską cepelię niemającą wiele wspólnego z czczeniem pamięci. Mogę powtórzyć to samo, co pisałem rok temu: wskazani wyżej weterani nie byli mniej odważni. Byli rozważniejsi.
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Konwencja genewska powinna zabraniać ruchów wojsk przez miasta i jakichkolwiek działań w jego obszarze a wojsko nawet sprzymierzone powinno być traktowane przez mieszkańców jako agresor
  • Odpowiedz
musieli pamiętać, jak wyglądało Powstanie w Getcie. (Ledwie rok wcześniej). I głównie tego, że nie kładą na szali tylko własnego życia, ale i większości cywilów upchanych w mieście.


@Ponury_Dewiant: Wtedy nie było internetu, takie informacje nie były ogólnodostępne - nikt nie miał dokładnych liczb czy listy zbrodni Niemców.

No i tym razem miało być inaczej (to obiecywali dowódcy) - powstanie miało obejmować całe miasto, miało być dobrze zorganizowane, siły niemieckie miały
  • Odpowiedz
@Kozajsza: na wstępie zaznaczam że nie usprawiedliwiam tych dowódców którzy posłali ludzi na śmierć. Zastanawiam się tylko czy ten rozkaz nie był sam w sobie pro forma i czy oni nie chcieli na tym ugrać czegoś sami sobie - że dalej trzymają władzę nad tą armia dzieci w podziemiu. A zastanawiam się nad tym po podobno ludzie już byłi tak nabuzowani propaganda zarówno polska jak i ruska z radia że możliwe
  • Odpowiedz