Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,
chciałbym mojemu Tacie, który jest pszczelarzem hobbystą (kilka uli) zakupić coś na prezent urodzinowy. Chciałbym, żeby był to prezent jak najbardziej użyteczny czyli odpadają różnego rodzaju gadżety typu brelok, skarpetki w pszczoły itp.
Tata ma mnóstwo osprzętu - jakieś wanienki do odsklepiania, podkurzacz, miodarkę ręczną, urządzenie do wytopu wosku, pod jednym ulem ma nawet wagę pasieczną.
Czy jest coś jeszcze co by ułatwiło pracę przy ulach? Wszedłem na stronę ulubionego sklepu Taty i z tego co widzę to ciężko znaleźć coś więcej jeżeli nie chce się nie ma tysięcy złotych do wydania. Może da się np. kupić jakiś upgrade do miodarki ręcznej żeby zrobić z niej elektryczną? :D
Macie może jakiś pomysł? Budżet powiedzmy tak koło 3 stówek.
Dzięki za pomoc :)

#pszczoly #pszczelarstwo
  • 3
@minoxidildziala Jeśli mieszkasz z nim lub często odwiedzasz to myślę że najfajniejszym prezentem będzie gdy kupisz sobie strój pszczelarski (bluza złączona z kapeluszem plus rękawice) i zaczniesz mu "asystować". Pszczelarstwo to ciężka praca, w której trzeba być precyzyjnym i cierpliwym. Dźwiganie korpusów, noszenie ramek przy miodobraniu, łapanie roju - z pewnością łatwiej będzie to robić we dwóch :) Nie ma co się bać, w takim stroju pszczoły nic Ci nie zrobią gdy