Wpis z mikrobloga

Widzę w temacie sporo teoretyków życia, albo bananowców ze strzeżonych osiedli.

Opowiem wam krótkie podobne story.
Moja młodość przypadała na Łódź, lata 90, to było obecne kato tylko 10x gorsze.
Na osiedlu i w klasie miałem ziomka którego ojciec jeździł na autobusach.
Co jakiś czas mieli losowanie wśród kierowców by kierować autobusy podstawiane specjalnie pod derby Łodzi (wtedy kiedy grał Widzew z ŁKSem).
No i ojciec ziomka kilka razy "wygrał". Raz miał sytuacje w której klasycznie jak to kibole #!$%@? mu autobus i nagle stanął, ot po prostu silnik siadł czy coś tam.
W skrócie - zabarykadował się w tej kanciapie z blokadą od kierownicy, a kibice (niektórzy nawet ze sprzętem) zaczęli mu tą kanciape #!$%@?ć grożąc mu śmiercią. Nie wiadomo jakby się to potoczyło gdyby nie szybka interwencja policji która na szczęście eskortowała konwój i wiedziała co jest pięć.

Na video w kato nie widać co dzieje się w autobusie, ani po prawej stronie od strony kierowcy. Równie dobrze mógł się już tam dobijać jakiś patus z nożem grożąc śmiercią (ploty już latają, że jeden z awanturników odsiadywał wyrok)

Nie bronię typa, ale prawda jest taka, że lepiej żeby jeden sądził, niż czterech niosło.
Sam w sytuacji podbramkowej bym ruszył, bo wolałbym odsiedzieć 25 lat niż gryźć piach lub zostać warzywem.

Poczekajmy co sędzia powie.

Jednak bawi mnie pierdzielenie płatków śniegu, że nie można rozjeżdżać patusiarni, bo nie wypada.
Super, życzę wam byście żyli dalej w swojej bańce bezpieczeństwa i nigdy nie mieli sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

#katowice #wypadki #autobusy
Pobierz loczyn - Widzę w temacie sporo teoretyków życia, albo bananowców ze strzeżonych osied...
źródło: comment_1627748448QS6Y0a7AyjiDusZdFVco7R.jpg
  • 55
@loczyn: dokladnie tak jak mowisz, niestety atak na portal przez gimbaze tym skutkuje, ze duzo gownianych opinii. Czytam i nie wierze. Nawet ciezko jest ustalic kolejnosc zdarzen, bo sa jedynie dwa filmy, gdzie wiele rzeczy nie widac. Jesli kierowca nic nie zrobil wbrew procedurom i zostal sprowokowany do spanikowania to mam nadzieje, ze mu sie nic nie stanie, a gronie osob wbiegajacych na ulice troche skapnie pokory i rozumu po tym
@loczyn: Nie zrozumieją. Bronią kobiety których patusy ze względu na cHOnOr nie tłuką, i ludzie z dobrych domów którzy przemoc fizyczną to na filmie tylko widzieli.

Jakby ich postawić w sytuacji kierowcy to pewnie ze strachu by rozjechali nie tylko tą kobietę, ale wszystkich przed sobą. Bo nawet sobie nie są wstanie wyobrazić jak organizm reaguje w sytuacji kiedy rozjuszony patus jest już zaraz obok i chce Ci #!$%@?ć.
Mordo a pamiętasz juwenalia chyba 2004/2005 jak policja gumowymi kulami walić bo ludzie nie chcieli się uspokoić? Ja nawet typa co taką kula dostał znam...


@RitmoXL: Tak :D
Dzieci w beczkach, kopanie typa po głowie na piotrkowskiej jak siedział, kosa dziewczynie pod Heaven, czy rozłupanie czachy cegłą kibola na Teofilowie i wiele innych.
Sam koło Limanki mieszkałem pół życia to wiem na co te patole potrafią zrobić.
@loczyn: w latach 90 autobusy były zupełnie inne. Chodzi mu o zabezpieczenie kierowcy. Teraz szyba często jest ze szkła hartowanego a drzwi są antywłamaniowe. Żeby się #!$%@?ć do kierowcy w ztm w warszawie to chyba trzeba mieć jakiegoś wielkiego diaxa i 2 godziny xD
@loczyn: #!$%@?, ale co Ty zestawiasz. Znam takie autobusy i pociągi specjalne lepiej niż Ci się wydaje. Jak się maja te autobusy z Łodzi z lat 90 do tej sytuacji? Czy to ma w jakiekolwiek sposób potwierdzać twoja tezę, że kierowca mógł czuć zagrożenie ze strony nożownika? Nie bronię typiary, ale prawda jest taka, że na podstawie tego co widzimy, to równie dobrze mógł go tam w autobusie tygrys atakować. Była
@loczyn: Masz ogólnie rację, ale jedna rzecz go nie usprawiedliwia. Po co on się tam w ogóle #!$%@?ł autobusem? Serio, tutaj wystarczyłby instynkt samozachowawczy, widzę bandę patusów #!$%@?ąch się na ulicy, nie #!$%@? się, czekam aż ich zawiną, albo #!$%@?ą, a nie wjeżdżam w środek bijatyki, staję i trąbie, równocześnie przekierowując agresję patusów na siebie, po czym ich przejeżdżam. Co innego, gdyby patusy, w ferworze walki między sobą, wpadły na autobus