Wpis z mikrobloga

Widzę w temacie sporo teoretyków życia, albo bananowców ze strzeżonych osiedli.

Opowiem wam krótkie podobne story.
Moja młodość przypadała na Łódź, lata 90, to było obecne kato tylko 10x gorsze.
Na osiedlu i w klasie miałem ziomka którego ojciec jeździł na autobusach.
Co jakiś czas mieli losowanie wśród kierowców by kierować autobusy podstawiane specjalnie pod derby Łodzi (wtedy kiedy grał Widzew z ŁKSem).
No i ojciec ziomka kilka razy "wygrał". Raz miał sytuacje w której klasycznie jak to kibole #!$%@? mu autobus i nagle stanął, ot po prostu silnik siadł czy coś tam.
W skrócie - zabarykadował się w tej kanciapie z blokadą od kierownicy, a kibice (niektórzy nawet ze sprzętem) zaczęli mu tą kanciape #!$%@?ć grożąc mu śmiercią. Nie wiadomo jakby się to potoczyło gdyby nie szybka interwencja policji która na szczęście eskortowała konwój i wiedziała co jest pięć.

Na video w kato nie widać co dzieje się w autobusie, ani po prawej stronie od strony kierowcy. Równie dobrze mógł się już tam dobijać jakiś patus z nożem grożąc śmiercią (ploty już latają, że jeden z awanturników odsiadywał wyrok)

Nie bronię typa, ale prawda jest taka, że lepiej żeby jeden sądził, niż czterech niosło.
Sam w sytuacji podbramkowej bym ruszył, bo wolałbym odsiedzieć 25 lat niż gryźć piach lub zostać warzywem.

Poczekajmy co sędzia powie.

Jednak bawi mnie pierdzielenie płatków śniegu, że nie można rozjeżdżać patusiarni, bo nie wypada.
Super, życzę wam byście żyli dalej w swojej bańce bezpieczeństwa i nigdy nie mieli sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

#katowice #wypadki #autobusy
źródło: comment_1627748448QS6Y0a7AyjiDusZdFVco7R.jpg
  • 55
@abyssos666: Tez nie wiem, a wiesz co jest najlepsze? Ze panstwo, rząd czy policja była bierna (zawsze bylo i bedzie), jedyne co pomogło to wejscie do Unii i cala ta patola wyemigrowala.
@loczyn:

To po #!$%@? on się tam od początku w nich #!$%@?ł? Normalny człowiek zatrzyma się 10m przed kretynami na ulicy i poczeka, a nie wjeżdża na 30cm i później "musi się ratować".

@ukradlem_ksiezyc: Ja go z tego nie tłumacze tylko mowie dlaczego mogl wtedy ruszyc z buta i ich przejechac
@Sansiwiera: i dźgnięcie policjanta. Zresztą nie chodzi mi o licytowanie się, ale gadanie że Kato to Łodź z lat 90 to wielkie XD. Przy takim stwierdzeniu to wiem że w dupie byłeś i gówno widziałeś a z piwnicy to nie wylazłeś przez ostatnie 30 lat.