Wpis z mikrobloga

Gość na tym filmie w skrócie opisał dokładnie to samo co doświadczyłem w pracy w korpo przez 3 lata jako programista Java... Zastanawiam się teraz ile tak wytrzymam zdrowotnie, w sensie ile pociągnę xD i tak patrząc realistycznie na presję która jest i ciągu przymus dokształcania się po niej. Myślę, że 10-15 lat jeszcze pociągnę i chyba p------e tym wszystkim i pójdę j---ć na fabrykę za minimalną i dożywać spokojnie starości jak mój ojciec, no sam nie wiem, ale na pewno długo tak nie pociągnę jak jest teraz.

#korposwiat #pracbaza #pracait #psychologia #medycyna
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaca_66: Tak tylko podpowiem - to że jest wyścig szczurów to nie znaczy że trzeba brać w nim udział

Chociaż mam wrażenie że większość ludzi sie nad tym nie zastanawia, tylko ostro cisną bo ich znajomi tak robią, którzy znowu robią to z tego samego powodu

No i też głupio nie dostać drugiej podwyżki w roku, jak kolega ostatnio dostał już trzecią
  • Odpowiedz
@jaca_66: zbieranie każdej większej firmy z wysoką kulturą korporacyjną pod wspólny mianownik do maszynki wyciskającej ostatnie soki z każdego pracownika to nie jest miarodajny wniosek. Jeśli źle się czujesz w obecnej firmie to znaczy, ze jest dla ciebie c-----a i powinineneś zmienić otoczenie, a nie zastanawiać się "ile ja jeszcze pociągnę"
  • Odpowiedz