Wpis z mikrobloga

@JerryJJokker: Wykopki wolą oczywiście wierzyć nauce, która często sama sobie zaprzecza. Ja bym na jej miejscu wykonał rytuał odbicia złego oka. Doświadczona czarownica (czarodzieje są na wymarciu) zrobi wszystko raz dwa. Sam bym się tym chętnie zajął, ale niestety popyt na takie usługi spada przez rosnący 'racjonalizm'. Dochodzi jeszcze strach przed wyśmianiem ze strony otoczenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Katsukyun: A najmocniej przepraszam, w jaki sposób nauka sama sobie zaprzecza i jakie masz dowody na to swoje dziadowe #!$%@?, tylko takie wiesz, udokumentowane, poza anegdotycznymi w stylu "Wujek ciotki brata szwagra miał kiedyś taką sytuację i wezwał szamana do zrobienia rytuały połknięcia penisa dupom" XDDDD
  • Odpowiedz
@JerryJJokker młody widzi biała damę (objaw delirki) a jest stara, bo dla każdego dziecka dorosły jest stary. Zalecana seta czystej przed snem, stara baba zniknie, a dziecko będzie spokojnie spało ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Niggalke: Ja akurat w magię nie wierzę chociaż sam jestem niematerialnym bytem, który opętał to ciało. Moje zdolności akurat nie naruszają fizycznej natury tego świata więc jak mam to udowodnić?
  • Odpowiedz
@JerryJJokker: Znam takie rodziny. Siedzą i #!$%@?ą przy dziecku dewotki jedna z drugą, że u Bożenki to duch się pokazał, a u Marysi po śmierci mama 3 tygodnie straszyła w swoim pokoju, a Arka to plecy bolą odkąd tata odszedł. Biedne dziecko się nasłucha i później widzi stare białe baby co tylko utwierdza w przekonaniu te dewotki, że duchy istnieją

I tak się kręci kółko zaboboniarstwa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@xhxhx: nie jestem co prawdą adresatem zapytania, ale sama miałam dziwne sytuację w życiu, których nie potrafię wytłumaczyć, a jestem sceptykiem.
Historia, która najbardziej utkwiła mi w pamięci miała miejsce z 10 lat temu. Wracałam do domu z zakupów, miałam wtedy z 18/19 lat, było przed 20, wrzesień więc było jeszcze jasno, ale słońce powoli zachodziło. Rodzice mieszkają na obrzeżach miasta, w okolicach lasu i żeby dojść pieszo do domu,
  • Odpowiedz
@xhxhx jak byłem dzieckiem to oglądałem dużo "czy boisz sie ciemności", "gęsia skórka" i później nie moglem sam spać, bo widziałem postacie z tych serialów w głębi pokoju. Nie jakoś mega wyraźnie, ale po prostu z tych ciemności dziecięca wyobraźnia potrafiła wykrzesać obraz
  • Odpowiedz
@Green81: xD, wiesz ze codziennie lazisz po grobach ludzi. I nic ci sie nie dzieje? Jestesmy zwyklymi zwierzakami, jakos nikt nigdy nie widzi ducha zmarlej wiewiorki czy psa.
  • Odpowiedz
Wykopki wolą oczywiście wierzyć nauce, która często sama sobie zaprzecza. Ja bym na jej miejscu wykonał rytuał odbicia złego oka. Doświadczona czarownica (czarodzieje są na wymarciu) zrobi wszystko raz dwa. Sam bym się tym chętnie zajął, ale niestety popyt na takie usługi spada przez rosnący 'racjonalizm'. Dochodzi jeszcze strach przed wyśmianiem ze strony otoczenia.


@Katsukyun To raczej powód do radości, że ludzie uważają zabobony kompletnie nieracjonalne i głupie
  • Odpowiedz