Wpis z mikrobloga

Powinien być przepis, ktory pozwala wjechać w dupę rowerzyście, który jedzie ulicą, mimo że ma obok ścieżkę rowerową ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#samochody #rower #ruchdrogowy
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vinca: ja gdy jestem lekko w-------y, a gość jedzie ulicą gdzie ewidentnie obok ma pustą ścieżkę rowerową to drę ryja na tych pajaców. Jeszcze jak można ich normalnie wyprzedzić to ok, ale jak zawala drogę, z przeciwka jadą auta i nie ma jak wyprzedzić to w---w over 1000
  • Odpowiedz
  • 1
@damian_co_dalej kiedyś toczyłem dyskusję z tutejszym rowerzystą w tym temacie. Przekonywał mnie, w sytuacji że w sytuacji jakiej opisujesz on ma prawo jechać ulicą bo dba o swoje bezpieczeństwo. Otóż nie, jeżeli jest droga dla rowerów w kiepskim stanie to trzeba dostosować prędkość do warunków na ścieżce i jechać ¯_(ツ)_/¯ tak samo z samochodem i drogą
  • Odpowiedz
@roszej: przejeżdżam rowerem przez takie drogi na których ruch to 3 samochody na godzine, po każdym większym deszczu gdy naniesie się piachu, gminie zajmuje max tydzień na posprzątanie tego, tymczasem kilometr dalej na ścieżce rowerowej utworzyła się mała sahara po odkurzaniu ulic, i nikt z tym nic nie robi od wiosny xD tak długo jak drogi rowerowe w Polsce będą robione na zasadzie "w---------y rowerzystów z drogi, pora na csa"
  • Odpowiedz
@Shatter: aaaa, czyli rozumiem, że mam do czynienia z osobą która nie popełnia żadnych wykroczeń - jak jedziesz samochodem, jest podwójna ciągła, jedzie rowerzysta (zgodnie z przepisami), to nie wyprzedzasz go aż nie będzie przerywanej? A jak jest wielka gigantyczna dziura na jezdni, to nie wymijasz jej, no bo przecież podwójnej ciągłej nie możesz przeciąć? Mnie to nie interesuje, jak jest podwójna ciągła to jej nie przekraczam - tak stanowi
  • Odpowiedz