Wpis z mikrobloga

Poza tym nie wiem, czy próbowałeś w ogóle kupić mieszkanie - zwłaszcza w dużym mieście? Ja tak i to jest jazda bez trzymanki...


@Pantegram: troche off topic ale Pamietam jak 2 lata temu szukałem pokoju na wynajem. Patrzę: dobry pokój, w dobre cenie! Nie jakieś ścisłe centrum ale w miarę OK.
Wystawiony w nocy z niedzieli na poniedziałek, dzwonie w poniedziałek o 10 a koleś mi mówi że jak chce to muszę dziś przyjść obejrzeć bo ma już pełno chętnych.
Poszło tego samego dnia. Land lord na co dzień mieszka w Niemczech i nie znał cen, dał 100 zł za mało i stąd ten
  • Odpowiedz
Był nawet większy, ale było wyższe bezrobocie/niższe pensje więc ludzie nie mogli kupować mieszkań.


@Cierniostwor: od roku 2017 bezrobocie już nie było wysokie, zarobki też nie aż tak podrosli a jednak

@Pantegram: @Cierniostwor:
Nie ma co tu dyskutować. Myślicie że jest i bedzie się nasilał jakiś deficyt mieszkaniowy - no to trzeba pod korek brać kredyty i kupować wszystko co się da - nawet kawalerki z
  • Odpowiedz
Myślicie że jest i bedzie się nasilał jakiś deficyt mieszkaniowy - no to trzeba pod korek brać kredyty i kupować wszystko co się da


@arsen-zujew: Po pierwsze to ładnie sobie popłynąłeś z odpowiadaniem i wyciąganiem wniosków z d--y ( ͡° ͜ʖ ͡°) pokaż, gdzie niby ktoś z nas pisało, że deficyt mieszkaniowy się nasila? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po drugie, może pozwól,
  • Odpowiedz
@arsen-zujew: Deficyt mieszkaniowy oczywiście nie nasila się, a przy tak dużej podaży mieszkań zmniejsza. Jest lepiej niż było, co jest też odzwierciedlone w ww przeze mnie statystykach.

Nie jest jednak prawdą to, co pisałeś, że niby ceny rosną wyłącznie z powodu spekulacji i paniki...

Ceny kupna rosną - bo jest panika i strach inflacji, te mieszkania kupowane nie po to żeby w nich
  • Odpowiedz
Po drugie, może pozwól, że to my Ci powiemy, co myślimy, zamiast Ty za nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pantegram: No to tyle jesteś pewny swojej opinii, możesz kłócić z kimś w internecie - a żeby zarobić dobrą kasę na deficycie mieszkaniowym - to już nie
  • Odpowiedz
o lepszą DOSTĘPNOŚĆ mieszkań...


@Pantegram: średnia cena w warszawie w 2016 - 2 średnich wynagrodzenia
średnia cena w 2021 - 2.5 średnich wynagrodzenia

O jaką dokładnie większą dostępność chodzi? Co masz na myśli, wytłumacz dla debila, przeciw któremu są wszystkie liczby, a który jednak jakoś dał radę kupić mieszkanie za 7500/m mimo wszystko( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
O jaką dokładnie większą dostępność chodzi? Co masz na myśli, wytłumacz dla debila, przeciw któremu są wszystkie liczby


@arsen-zujew: O o, a co tu jest napisane, kilka postów wyżej, wystarczy ruszyć paluszkiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wszystkie statystyki są przeciwko Tobie - w PL jest deficyt mieszkań, mamy mało mieszkań na 1000 obywateli w porównaniu z Europą, wysokie wskaźniki przeludnienia
  • Odpowiedz
kilka postów wyżej, wystarczy ruszyć paluszkiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Kilka postów wyżej są jakieś pierdoły.
Oto są twarde fakty:
średnia cena w warszawie w 2016 - 2 średnich wynagrodzenia
średnia cena w 2021
  • Odpowiedz
bo na razie ton twojej wypowiedzi i chamstwo raczej sugerują że oprócz emocji do powiedzenia nic nie masz


@arsen-zujew: xD Może najpierw spójrz w lustro, ziom xD

Ja i Cierniostwor podaliśmy ci już masę argumentów, które olałeś, wściekając się, że nie przyklaskujemy Twojej nieskończonej mądrości i śmiemy się nie zgadzać, że w temacie ( ͡°
  • Odpowiedz
@arsen-zujew: Masz fakty i argumenty wymienione wyżej, i to nie raz. To, że wolisz udawać, że ich nie ma, albo pisać, że "to się nie liczy, bo tak, bo ja tak mówię!" , to już tylko i wyłącznie Twój problem ¯\_(ツ)_/¯

Najwyraźniej zamykanie oczu na fakty, które przeczą Twoim tezom to maksimum Twoich zdolności argumentacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Cóż, bywa
  • Odpowiedz
@Pantegram: Postaram się zadać swoje pytanie po raz trzeci maksymalnie prostym językiem

1) czym jest ta "dostępność" mieszkań, która od 2014 wzrosła?
2) jeśli pokrywa się ze powszechną definicją "cena/średnie zarobki" to jakim cudem ona się polepszyła, jeśli liczby mówią że się pogorszyła o 25%?

Już nie wiem czy możliwe zadać te pytania jeszcze prościej
  • Odpowiedz