Wpis z mikrobloga

@Cierniostwor: po pierwsze, kliknij swój link i zobaczysz że to tylko jakiś obrazek
po drugie, jeśli by faktycznie mieszkań był deficyt (czyli istniała luka w podaży nieruchomości, tzn ludziom nie było gdzie żyć) to by rosły ceny wynajmu - a oni od roku tylko spadają. Ceny kupna rosną - bo jest panika i strach inflacji, te mieszkania kupowane nie po to żeby w nich zamieszkać
Po trzecie - https://www.populationpyramid.net/poland/2021/ polecam
  • Odpowiedz
po pierwsze, kliknij swój link i zobaczysz że to tylko jakiś obrazek


@arsen-zujew: Hmm, klikam i mam artykuł, ale masz inny link może ten zadziała https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/brak-mieszkan-deficyt-mieszkaniowy-w-polsce/n7hgmhr

Po trzecie - https://www.populationpyramid.net/poland/2021/ polecam się zapoznać

Po czwarte - podczas przygotowań do wyborów korespondencyjnych okazało się, że ok 2.5mln polaków faktycznie już są od lat poza granicami i tu nie mieszkają, mimo że
Cierniostwor - > po pierwsze, kliknij swój link i zobaczysz że to tylko jakiś obrazek...

źródło: comment_1627378213gui9sAswf2hM5OTjB2una9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Wiesz, ceny spadają bo studenci mogli studiować zdalnie z domu, jeżeli w październiku wrócą normalne studia ceny wyskoczą jak szalone.


@Cierniostwor: ale gdzie wracają? Mamy przecież deficyt mieszkań olbrzymi.Nie mają gdzie wracać

Jeśli chodzi o liczbę mieszkań na 1000 mieszkańców jesteśmy w tyle UE:


to jest obliczalne na podstawię błędnych danych o ludności w polsce.
  • Odpowiedz
Mamy przecież deficyt mieszkań olbrzymi.Nie mają gdzie wracać


@arsen-zujew: Kiedy 7 studentów żyje w 70m mieszkaniu(sprytnie podzielonym na mikropokoje przez landlorda) to nie znaczy że deficyt mieszkaniowy nie istnieje, to znaczy tylko że że ceny wynajmu są wysokie i że nie stać ich na godne warunki mieszkaniowe.

to jest obliczalne na podstawię błędnych danych o ludności w polsce.


@arsen-zujew: Polska nie jest jedynym krajem UE z dużą emigracją
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: W Warszawie masz od groma terenow. Jedyny problem to brak urbanistycznej wizji. Dla przykladu skoro buduja osiedla na Woli wzdluz Jana Kazimierza to co tam robi jeszcze bocznica PKP. Te tereny juz dawno powinnny pojsc pod osiedla a PKP wybudowac swoje bocznice 20km od Warszawy. Tak robia inne firmy ktore maja cenne tereny
  • Odpowiedz
@arsen-zujew: Ceny wynajmu spadają, bo siadło AirBnb i inny wynajem pod turystów i biznesmenów, który jako mocno dochodowy mocno podbijał średnią... A teraz te wszystkie lokale trafiły na rynek wynajmu nagle.

Do tego praca i nauka zdalna też swoje robi, bo zamiast wynajmować w mieście akademickim, można mieszkać nadal z rodzicami, z czego bardzo dużo ludzi korzysta i ma to ogromny wpływ... Co nie znaczy, że ci wszyscy ludzie, jak
  • Odpowiedz
Ceny wynajmu spadają, bo siadło AirBnb i inny wynajem pod turystów i biznesmenów, który jako mocno dochodowy mocno podbijał średnią... A teraz te wszystkie lokale trafiły na rynek wynajmu nagle.


@Pantegram: To.
Mam znjaomych którzy wynajeli super mieszkanie w centrum za cene rynkową, dawne Airbnb. Ale w umowie mają że ta cena jest do końca roku, bo potem landlord spodziewa się powrotu Airbnb i cena wzrsta dwukrotnie.
  • Odpowiedz
@arsen-zujew: Wszystkie statystyki są przeciwko Tobie - w PL jest deficyt mieszkań, mamy mało mieszkań na 1000 obywateli w porównaniu z Europą, wysokie wskaźniki przeludnienia oraz mało m2 na głowę...

Poza tym nie wiem, czy próbowałeś w ogóle kupić mieszkanie - zwłaszcza w dużym mieście? Ja tak i to jest jazda bez trzymanki... Wszystko, co nie jest totalnym chłamem, wyprzedaje się na pniu. Deweloperzy w ogóle nie chcą negocjować cen
  • Odpowiedz
Poza tym nie wiem, czy próbowałeś w ogóle kupić mieszkanie - zwłaszcza w dużym mieście? Ja tak i to jest jazda bez trzymanki...


@Pantegram: Oczywiście, kupiłem w 2014 za ułamek dzisiejszej ceny mieszkanie w Warszawie i blisko nowego roku będę sprzedawał. Jeśli twoje tłumaczenie - to olbrzymi deficyt mieszkań - jakim cudem w 2014-2016 ceny byli tak niskie, sporo było dobrych lokalizcaji itp.? Nagle w Polsce zaczęło mieszkać więcej ludzi
  • Odpowiedz