Wpis z mikrobloga

@Rustyyyy:

z tym niejednoznacznym oznaczeniem możesz podać przykład np z google maps?

Rzeszów rondo Pobitno.

małe ronda sie zdarzają ale tam wystarczy trochę kultury no chyba że jesteś

Nie o chodzi mi o moją jazdę, ale o to, że tiry i autobusy się nie mieszczą. Rozjeżdżają krawężniki, a niektórzy również i własne opony.
Co jest nie tak z tym rondem w Rzeszowie?
chcesz jechać w prawo to jedziesz prawym pasem jak dalej to jedziesz na lewy. Może ten wewnętrzny pas chyba bardziej pełni funkcję dekoracji ale wydaje mi się ze jak ktoś by się tam zatrzymał i wrzucił migacz do ktoś by go wpuścił
nie widuje takich rond ale skoro sie zdarzają można liczyć na to ze podczas remontu ktoś zauważy błąd i go poprawi
Rzeszów rondo Pobitno.


@push3k-pro: Co w tym rondzie jest niejednoznaczne? Jeżdżę tam od lat, średnio cztery razy dziennie. Bezproblemowe, szerokie i bardzo wygodne rondo ze świetną widocznością, jak dla mnie.
@psylo: @Rustyyyy: Całkiem sporo ludzi narzeka na to rondo. Pasy wjazdowe i zjazdowe nie pokrywają się z tymi na rondzie, a też jest stosunkowo małe. Często mi się trafiają tam dziwne sytuacje, a z początku sam nie potrafiłem się tam poruszać.
@psylo: Oczywiście. Niewielu wie, że absolutna większość rond w Polsce jest za mała do tego, żeby ruch odbywał się odpowiednio płynnie. Za małe w taki sposób, że stosunkowo trudno po nim manewrować kiedy jest spory ruch, stąd częste stłuczki gdy ktoś zmienia pas z wewnętrznego na zewnętrzny. Oryginalne projekty rond z USA to były duże powierzchnie. Wielkość rond miała minimalizować sytuacje kolizyjne, a zbyt małe sprawiają, że nic z tego nie
@push3k-pro: Z tym problemem zbyt małych rond się nie zgodzę. Przykładowo w UK ronda są przeważnie o wiele mniejsze i ruch odbywa się BARDZO płynnie w stosunku do naszych. U nas niestety ludzie bardzo słabo jeżdżą, nie potrafią korzystać z wewnętrznych pasów na rondach, wożą się po kilka zjazdów zewnętrznym pasem itd. Największy problem to brak płynnego stylu jazdy, dynamicznego i ciasnego wjeżdżania w okienko. Na prostej drodze janusze cisną 130
@kurcik777: Polak jest dobrze wytresowany. Zapieprza w robocie, na urlopie, autem; bywają tacy co wg. reklamy "kto by spał, jak można się bawić" łykają garść supli i w wieku 55, 60 lat problemy z sercem i karetka do firmy, bo gościu wywinął orła.