Wpis z mikrobloga

Za godzinę mam pierwsze spotkanie z Psychiatra. Jest to wizyta prywatna, spowodowana moimi problemami z snem. Domyślam się, że będzie chciał mi wcisnąć jakieś leki na sen. Jak z nim rozmawiać? Jakich leków unikać? Jak poprowadzić taka rozmowę żeby nie stracić 200zl i wyjść z gabinetu z zerową wiedzą na temat własnego stanu psychicznego...
#psychiatria #zdrowie #psychologia #sen #nerwica
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakich leków unikać?


@Syncu:

Jak z nim rozmawiać?

normalnie, mówisz z czym masz problem i tyle. Możesz powiedzieć jakie skutki uboczne są dla Ciebie całkowicie nieakceptowalne (jak masz takie), np : tycie, zanik libido,
  • Odpowiedz
@Syncu on poprowadzi temat, jeśli masz problemy ze snem to niekoniecznie musisz dostać leki na spanie, może się okazać, że na coś chorujesz i dlatego nie śpisz.

Swoją drogą, podstawowe badania robiłeś?
  • Odpowiedz
@10129 @PachneImbirem @siadatajta
#!$%@? 160zl w błoto. Opowiadam mu historię swojego życia a on tylko przytakuje i nic kompletnie od siebie ... Mialem wrażenie że on jest bardziej zestresowany odemnie. Parę pytań ogólnych, recepta i elo.

Przepisał mi Trittico CR. Ktoś to już brał?
  • Odpowiedz
@Syncu: możesz być po tym senny w ciągu dnia, to jest wersja o przedłużonym uwalnianiu. Zdaje się jest trazodon który krócej działa.

nawet nie zadawał pytań, nie próbował dojść co jest potencjalną przyczyną bezsenności? bo jak to coś z otoczenia albo stylu życia to możesz te tabsy długo brać jak nie naprawisz przyczyny.
  • Odpowiedz
@Syncu: typie, psychiatrzy nie wiedzą co robią. Nie ma żadnych biomarkerów. Skuteczność SSRI w leczeni depresji łagodnej, nerwicy jest wątpliwa. Oni nawet nie wiedzą dlaczego te leki działają. IMO AI lepiej by diagnozowało i wystawiało leki. Strzelają na ślepo, często bardzo źle. Płacisz 200 zł tylko dlatego, że zawód podlega regulacji, a żyjemy w państwie z dykty, gdzie po nałożeniu regulacji ograniczają dostęp do zawodu i jest duży popyt mała
  • Odpowiedz