Wpis z mikrobloga

Siemanko Mircy i Mirabelcy.

Szukam butów 'podejściówek', w miarę lekkie, wytrzymałe niskie buty na krótkie wyprawy w teren i na niepogodę w mieście. Koniecznie gore-tex. Podeszwa najlepiej vibram, ale jakieś inne sprawdzone wynalazki też wchodzą w grę. Kolor dowolny, o ile jest ciemny, lub szaro-bury ;)

Ktoś coś? Budżet tak koło pińcet grosza.

#turystyka #outdoor #bushcraft #buty #gory #las #wincyjtagow
  • 12
  • Odpowiedz
@Spawacz-slusarz-akrobata: Ostatnio zakupiłem Scarpa Mojito, vibram bez gorka. Oczywiście można kupić wersję z membraną. Scarpy są miększe niż ww. Salewy, ale powinny dać radę do 20km z utrzymaniem komfortu. Butki oczywiście gorąco polecam. Byłem na 5 dniowym wyjeździe Babia -> Turbacz i całość trasy komfortowo. Żeby za bardzo Ci nie ułatwiać wyboru zastanawiałem się nad zakupem takich samych Salew jak są podane wyżej, wygrały Scarpy że względu na budżet. ( ͡
  • Odpowiedz
@Spawacz-slusarz-akrobata: jeżeli do tej pory dawało radę to powinno być ok. Ja na deszcz wolałbym raczej wysokie buty, ale od kilku lat w sumie unikam "planowego" chodzenia w deszczu. Powroty przy zlewie czy bieganie wolę na mokro, uważam że na deszczu niski but i tak złapie dużo wody - wleje się po nodze od góry, a gtx nie schnie tak szybko.
  • Odpowiedz