Wpis z mikrobloga

Koniec z koszenie znaczącej większości trawnika od wczoraj kosi się sam.

Pierwsze wrażenia? Pomimo bardzo dużej trawy na starcie 98% trawnika od wczoraj do dzisiaj zostało skoszone, robot działa długo ((2Ah bateria ) bo aż 90 min. Ladowanie trwa 4h, ale już rozpracowaniem jak to zniwelować do 60min.

Wady? Boje się ze go ukradną.

#dom #ogrodnictwo #ogrod #trawnik #kosiarka
Pobierz
źródło: comment_1627238198hQbKcOWL2gsO4EkVmWjr2B.jpg
  • 36
@bi-tek: wiechlina jest jednoliścienna i nie ma środka oficjalnie dostępnego na rynku polskim która ją wyeliminuje
Ale może jej nie masz czego Ci życze mireczku bo to strasznie niewygodny przeciwnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wizu: Wg mnie dobrze, trawa pomimo nierównego trawnika jest koszona. Ogólnie mam jeszcze do niego czujnik dokupiony ale Jeszcze nie zamontowany aby nie wjeżdża z pełnym impetem w drzewa itp. Wydałem na niego łącznie ok 2600 z instalacja i wydaje mi się ze cena/ jakość jest na bardzo wysokim poziomie i przebija np husqwarne która żeby mieć wifi trzeba dopłacić 1300 zł. Może jeszcze dokupić accesspointa lepszego zewnetrznego to 130 zł
@bi-tek: już od jakiegoś czasu się do niego przymierzam, ale pewnie dopiero na wiosnę kupię. Będę musiał kupić większą wersję, pewnie tę za 5k wiec wolę pozbierać trochę opinii ;)
@wizu: Ile masz m2? Tego robota da się zmodyfikować - z mojego zrobię m700 bez cut tu edge za ok 200 zł. Ale na razie sprawdzam jak radzi sobie na standardowym setupie
@bi-tek mam około 10a samej trawy, ale po środku jest dom i trochę utrudnień. Mam też obok kolejne 30a łąki która też mógł by kosić robot, więc zajęcie mu znajdę :)
Masz gdzieś więcej info o tych modyfikacjach?
@wizu: do 30A musiałbyś mieć 2 roboty tylko do tego i to najlepiej l2000. Do działki koło domu proponuje l1000 lub lepiej 1500 bo ten najtańszy to się zajedzie. Daj rzut z góry jak bardzo masz trudna działkę.

Generalnie te roboty są do ładnych trawników i z laka sobie nie wiem czy poradzą oraz musisz wiedzieć ze taki robot Musi kosić co Max 2 dni. I to czasami 2-3 cykle oraz
@bi-tek: planuję WR147E.1 koło domu, ten sobie na pewno poradzi.
Łąkę najpierw przygotuję, żeby robot sobie z nią poradził, ale to pewnie za kilka lat dopiero, a do tego czasu trochę się pewnie zmieni w robotach ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bi-tek: I jakie wrażenia po tym czasie? Warto? Nie kopie dołków kołami? Szukam kurde robota i to jest dramat, a grupa na Fejsie to czysty rak. Co do ogradzania bez stacji masz moduł "Off limits" z magnetycznym paskiem.
@Dzidaloo: Widzę że nie odpisałem, co do kopania to ostatnio była aktualiazacja do v3.26 i ma jeszcze mniej kopać. Ogónie u mnie nie zakopuje się prócz 2 miejsc gdzie jest ziemia i nie ma trawy oraz jest mocny dołek. Przypomnij się za 2 dni to wiecej napisze
@Dzidaloo: I dobrze, wiedziałem że nie bedę pamiętać aby odpisac :D No ale do rzeczy.

Robot jak kosi to robi to bdb i jest dokoszone tam gdzie może dojechać i trawa jest ładna. Tam gdzie nie ma robota widać gorszą jakość trawy. Bałem się że robot nie ogarnie bo jest do 300m2 a kosi prawie 500-550. Wg mnie trawa jest dokoszona dobrze tyle że mam 2 miejsca o których wspominałem że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bi-tek: Dzięki, u mnie sprawa jest dość prosta. Świeży ogródek, około 600m², bez drzew, jakby go podzielić to wyjdą 3 prostokąty, nawet w miarę równy wyszedł xD.

Za Husqvarną przemawia powrót po przewodzie doprowadzającym i serwis, (305 jeżdżą u sąsiadów i robią robotę) za Worxem cut to edge (mogę wyłożyć kostką węższy pas przy obrzeżach, w Husq 20cm), czujnik deszczu (niektórzy mówią, że działa dobrze, inni że porażka) i cena. Nie