Wpis z mikrobloga

@puexam: a moze wyjechał z posesji po lewej stronie i nie było jeszcze wjazdu na droge rowerową, bo jak widać na zdjęciu jest tam podwójna ciągła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy okazji to przy ulicach powinny być znaki że zaczela sie droga rowerowa. Jak ktoś pierwszy raz jedzie to czasem trudno ją zauważyć od razu.
  • Odpowiedz
@puexam bo to pedalarz kolarz najgorszy rodzaj. Wiadomo droga jest do niczego bo kostkowa.

@Wychwalany powinny być owszem, ale ta tutaj jest wyraźnie oznaczona i jak masz dwie szare komórki to widzisz ja z daleka nawet jakby wyjechał z osiedla z boku.
  • Odpowiedz
@puexam My bad. Myślałem, że mówimy o tym fragmencie za rondem który idzie dalej i już jest chodnik z kostki i nie ma drogi rowerowej gdzie większość normalnych rowerzystów jednak jedzie tym chodnikiem bo jest bezpieczniej.

Tam to tylko jedyna niedogodność jak pisze @KetevaN to czuć wyjazdy z posesji w niektórych miejscach ale też już nie pezesadzajmy.
  • Odpowiedz
czuć wyjazdy z posesji


@Darth_Gohan: Myślę że ten argument to też jest inwalida. Wyjazdów z posesji jest dosłownie kilka i wyglądają tak jak picrel.

Jedyne z czym się mogę ewentualnie zgodzić to to że pod szpitalem trzeba przejechać z lewej na prawą stronę ulicy (i potem wrócić na prawą przy AK). Poza tym ciężko wyobrazić sobie tak długą i sensowną drogę rowerową jaka jest właśnie na kutrzeby/parafialnej/grota/borowskiej ¯\_(ツ)_/¯
puexam - > czuć wyjazdy z posesji

@DarthGohan: Myślę że ten argument to też jest i...

źródło: comment_1627211724e1teXUksvJ3IlbdpEiFIQG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@puexam przejedz się rowerem. Czuć te podjazdy bo są w kilku miejscach po jakiś naprawach i jak się przejeżdża jest różnica. Natomiast nie będę mówił, że to jest bóg wie jaki krawężnik XD

Natomiast jak ktoś ktoś ma karbonowe koła z napletka jednorożca to pewnie będzie się bał że sobie je rozwali.

Generalnie trasy we Wrocławiu źle nie są. Bardziej bym powiedział, że irytuje jak często teraz są zarośnięte i brakuje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Darth_Gohan: @puexam: typ tak może jechać bo niby jest scieżka rowerowa ale wcześniej co pare metrów sa wyjazdy z posesji, które droga przecina i w tych miejscach są dosyc ostre krawężniki ze az sie odechciewa jezdzic tamtedy
  • Odpowiedz
@jos: Ano, wystaja te łączenia od podjazdow moze tak max 1cm, ale to go nie upoważnia do jazdy po jezdni. Często slychac ze sciezki rowerowe złe, bo krzywe albo coś. Z drugiej strony od kierowcy nie słyszałem uzasadnienia ze jedzie chodnikiem bo droga dziurawa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KetevaN: no ogólnie nikt mu nie każe trenować akurat tam, bo wyglada jakby "trenował", i może sobie zwolnić gdzie trzeba xD długo się te udogodnienia nie ciągną.

Z drugiej strony od kierowcy nie słyszałem uzasadnienia ze jedzie chodnikiem bo droga dziurawa

Cieżka kombinacja faktycznie do usłyszenia natomiast już powszechne i normalne jest tłumaczenie jeżdżenia po chodniku czy trawniku bo parking daleko.
  • Odpowiedz
@jos Można się tak przerzucać, ale starczy wejść we Wrocławiu na strony Rowerego Wrocławia na FB żeby zobaczyć jak odklejeni od rzeczywistości są Ci ludzie. Problem jest taki, że kierowcy jeżdżący po chodnikach nie są traktowani poważnie (na całe szczęście) , a aktywiści rowerowi odklejeni od realiów już tak.
  • Odpowiedz