Wpis z mikrobloga

Pamięta ktoś jeszcze, jak pięć lat temu konfrontowałem medalowe typy dziennikarzy "Przeglądu Sportowego" z rzeczywistymi wynikami igrzysk pod tagiem #nasiwrio? Tag stał się dla mnie również swoistym podsumowaniem występów Polaków na igrzyskach - również w porównaniu do innych nacji oraz poprzednich igrzysk. Od jutra - w związku z igrzyskami #tokio2020 - wracam do tej działalności. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"PS" znowu bowiem podjął się oceny prawdopodobnych wyników naszych sportowców (każdego z osobna oraz drużyn) w swoim "Skarbie Kibica". Ponadto szanse medalowe Polaków oceniła redakcja sponsorowanego przez #orlen periodyku "Orły. Tokio 2020" pod przewodnictwem doskonale znanego mirkom Krzysztofa Stanowskiego z #weszlo i #kanalsportowy. Obie redakcje będą miały zagranicznego konkurenta - agencję Associated Press, która wytypowała komplet medalistów rozpoczętych dziś igrzysk. Pomyślałem więc, że fajnie będzie porównać skuteczność typowania tych trzech redakcji i będzie to jeden z głównych elementów tego, co ujrzycie ode mnie w ciągu następnych trochę ponad dwóch tygodni.

Każdego dnia igrzysk, popołudniu lub wczesnym wieczorem czasu polskiego będę Wam prezentował komplet wyników polskich zawodników i ich porównanie z typami redaktorów "PS" i "Weszło" i AP. Ponadto codzienna aktualizacja mojego autorskiego rankingu olimpijskiego, który obejmuje rezultaty znacznie szersze niż tylko medale (choć i tę klasyfikację będę zamieszczał dla porównania). Po zakończeniu zawodów w każdej dyscyplinie będę prezentował podsumowania startów Polaków oraz rankingi dla poszczególnych sportów - zarówno narodowe, jak i indywidualne. Będzie też dużo porównań do wyników z Rio. Być może będą również inne ciekawostki statystyczne dotyczące igrzysk. Szykuje się więc całkiem sporo materiału. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli interesują Was takie treści, to zachęcam do obserwowania tagu #nasiwtokio. Mogę też pomyśleć nad wołaniem plusujących ten wpis, ale to już muszę od Was się dowiedzieć, czy bylibyście za takim rozwiązaniem. W tym miejscu zachęcam Was do przejrzenia tagów #nasiwrio oraz #nasiwkorei (tworzonego przeze mnie podczas zimowych igrzysk w Pjongczangu) i przekonania się, czy takie treści Wam pasują. Dziś jeszcze postaram się wrzucić dwa wpisy - jeden w wyjaśnieniem, jak liczone są punkty do rankingu oraz przypominający ranking z Rio. W drugim wymienię wszystkie typy medalowe obu wspomnianych redakcji oraz przypomnę, jaką skutecznością wykazali się pięć lat temu dziennikarze "Przeglądu Sportowego".

Jeszcze raz zachęcam do obserwowania - #nasiwtokio i do zobaczenia przy pierwszych relacjach! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#sport #igrzyskaolimpijskie #tokio2020 #plywanie #lekkoatletyka #siatkowka
plackojad - Pamięta ktoś jeszcze, jak pięć lat temu konfrontowałem medalowe typy dzie...

źródło: comment_1627054368FvX12AdnazWsJlajSRiSFm.jpg

Pobierz
  • 15
@Czaczkes:

Można to obserwować jeszcze gdzieś poza wykop?


Właśnie myślę o tym, by nie założyć jakiegoś Twittera w temacie sportowo-statystycznym, ale to musiałbym szybko działać, by na nim w komplecie umieścić to, co chcę dodać tutaj.

Aa i pytanko czy te SkarbyKibica to są może jakoś normalnie dostępne w każdym kiosku?


Skarb Kibica "Przeglądu Sportowego" można było kupić razem w wczorajszym wydaniem (wyjątkowo nie dzisiejszym ze względu na start #ekstraklasa i