Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W ostatnich dniach w mediach przewija się dyskusja o nepotyzmie. Po sięci krąży lista tłustych kotów stworzona przez PSL. Mogę wam tylko powiedzieć, że ta lista to wierzchołek góry lodowej.

Pracuję w jednej ze spółek skarbu państwa na stanowisku najniższego szczebla więc widzę co się dzieje u mnie. W ostatnim czasie rotacja na stanowiskach dyrektorów i kierowników przyspieszyła a stołki są obsadzane rodziną osób wysoko postawionych w innych SSP lub radnymi i byłymi urzędnikami. Wynagrodzenie? 20 - 30k brutto miesięcznie dla ludzi którzy z branżą nie mają nic wspólnego i uczą się niczym nasz prezydent. Zanim się nauczą to zostają zwolnieni i przychodzą następni (co jest dość niebezpieczne w sektorze strategicznym). Dochodzi nawet do sytuacji, że ktoś zostaje zwolniony i wraca po kilku tygodniach na inne stanowisko oczywiście - ze względu na interwencję z góry. Jest to dość demotywujące.

Oczywiście stanowisk krytycznych dla funkcjonowania tj. tam gdzie wiedza domenowa jest niezbędna nie rusza się ze względu na brak odpowiednich pociotków.

Myślę, że obecnie 1/3 stanowisk kierowniczych w SSP obsadzona jest ludźmi bez kwalifikacji i kompetencji i choć jestem ateistką to Boże miej Polskę w opiece ponieważ to nie może się skończyć dobrze.

#bekazpisu #pracbaza #jakzyc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60fa5034619266000b807642
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania:
Mój ojciec pracuje w takiej spółce i niestety ale tak było od zawsze. Co zmiana opcji to wymiana dyrektorów. Nawet w obrębie jednej opcji jak dany dyrektor ma trochę więcej jaj i nie chce tańczyć jak mu partia zagra (bo wie, że to byłoby niedobre dla spółki) to jest wymieniany na takiego, który nie będzie mieć skrupułów żeby się pod czymś podpisać.

Zwykłych kierowników nie ruszają bo tam ludzie muszą
Jakub B., syn i asystent prezesa NIK Mariana Banasia, zatrzymany przez CBA


@AnonimoweMirkoWyznania: Nic nowego, znajoma pracowała dość długo w rafinerii Trzebinia Orlenu. Zwolniła się bo już miałą dośc. Takiego nepotyzmu to za poprzednich rządów nie było. Jakaś żona radnego, fryzjerka, kierowniczką - bez doświadczenia a prawdziwy kierownik to jej zastępca. Masę innych pisowców obsadzonych na dyrektorskich stanowiskach którzy pomiatają resztą pracowników z doświadczeniem którzy faktycznie coś dla firmy robią :D