Wpis z mikrobloga

@Zimny-jak-lod: jefferson curl, albo bezpieczenijsza wersja - > reverse hyper extension. Dodatkowo mozesz wrzucic cwiczenia, ktora wzmocnia Ci brzuch i troche "wyplaszcza" ledzwia, np heel slide bez odrywania ledzwi z podlogi + wznosy nog + jak pisali wyzej cos na posladkowy wielki i sredni
@Zimny-jak-lod: wiesz co, ludzie czesto myla dysbalans miesniowy jako, ze dysbalans dotyczy sily miesniowej. Tu bardziej chodzi o dlugosc miesni, np osoby z poglebiona lordoza ledzwiowa moga miec silny core, ale miesnie brzucha beda nadmiernie rozciagniete w porownaniu do tylnej tasmy (prostowniki) ktore czesto sa skrocone i wyginaja kregoslup w ten sposob. Tak samo osoby z odstajacymi lopatkami, ich zebaty moze byc silny, ale nie aktywowac sie w ruchach tak jak
@Zimny-jak-lod: nie wiem czy cwiczysz kalistenike czy z ciezarami, ale jezeli z ciezarami to wybieraj zawsze cwiczenia wielostawowe. One wzmacniaja miesnie posturalne, przez co nie zaburzysz proporcji w sile i dlugosci miesni.
@szyszak7: kurde ten kręgosłup jakiś #!$%@? :( a co myślisz, że może być przyczyną, że jak nie napnę odpowiednio mocno całego "core" tylko tak na luzie się podciagnę, to tak samo chrupie w kręgosłupie. Jednorazowe taki pyknięcie. Ciągle mi tak własnie pyka na całej długosci prawie, jak wstaję z krzesełka xD itp

głownie pyknięcia takie mam, o przepuklinach, kręgozmykach mi nic nie wiadomo, ale pewnie też mam xD

Jest to takie