Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mam dosyć tego co widzę. Studiowal ktoś z was poza granicami Polski?

Dobrzez, zeby cenowo (mieszkanie, jedzenie etc) bylo na podobnym poziomie co w Polsce, albo jakieś dofinansowania. Myślałem nad #praga albo #berlin (ale ten chyba drogo)

Kierunek Informatyka, wyniki z matury po ok. 50-75 z mat (roz) i fiz/inf (roz) przewiduję. Angielski C1, moge wyrobić certyfikat jeżeli to konieczne, niemiecki A2.
#polityka #studia #szkola #informatyka #programowanie #edukacja
  • 12
@NoNameNoIdeaNoLife: jest wiele osób, co pracuje w IT na wysokich stanowiskach i studiów nie ma. Ta branża rzadko wymaga studiów wyższych jeśli coś potrafisz. Studia nie wiele Cie nauczą jak masz podstawy, styczność i samemu się rozwijasz. Ofc, dadzą Ci rozwój np. towarzyski, nowych przyjaciół, znajomości, które często owocują w postaci wspólnych firm itd etc.
@NoNameNoIdeaNoLife: No ok. To Ci powiem, że mam znajomych z różnych uczelni w robocie i niezależnie co kończyłeś, raczej gówno wiesz, tyle żeby dostać się na staż (informatyka). Chyba, że może jakieś MIT, ale stąd nikogo nie znam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NoNameNoIdeaNoLife Ja mam presettled status i cena za studia taka sama jak dla Angoli z resztą na kredyt. Za pokój w akademiku będę płacił £99 tydzień - wybrałem najtańszy. A co do innych kosztów to zależy czy lubisz wydawać ja na jedzenie wydaje jakoś £80 miesięcznie.
Poszukaj czegoś w Belgii dani czy Holandii, oni tam maja cienko z rodzimymi studentami i jest masa fajnych ofert typu jakieś kredyty studenckie z zerowym oprocentowanie itp a uczelnia maja porządne, dużo Polaków w tym moich znajomych pojechało tam lub pojedzie na drugi stopień z informatyki czy robotyki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NoBrainNoPain: presettled to chyba przed brexitem trzeba było zrobić?
@eternos15: dzięki, a znasz moze kogoś kto pojechal od razu po maturze? Nie przerośnie mnie poziom nauki, a szczególnie po naszym systemie edukacji?
@Passer93: a czasem strasznie ceny nie wzrosły w zw z brexitem? No i z maturą na 50-60 procent to na cambridge chyba nie mam czego szukać xD
@NoNameNoIdeaNoLife: Niestety nie, znam ludzi co pojechali do Anglii ale to na jakieś gowno uczelnie typu zarządzanie bo tylko tam były miejsca dla nich pewnie xd, a tych co wyjechali już na drugi stopień znam kilku jeden właśnie skończył z miesiąc temu nawet