Wpis z mikrobloga

Wczoraj będąc na zakupach w galerii, stałem w kolejce do kasy w TK Maxx, na rekach trzymałem roczne dziecko.
W kolejce kilkanaście osób, jedna kasa otwarta, w drugiej pani coś liczy. Chwile to trwa.
Dziecko mam spokojne, nie waży tonę więc spokojnie sobie stoimy wraz z dziewczyną. Przed nami stało kilka kobiet w kolejce, za nami jeden facet. Jedna z dziewczyn nawet tak badawczo przyglądała się dziecku ale bez żadnej interakcji.
Kiedy byliśmy już na 4 miejscu przed kasą ekspedientka otworzyła kolejną kasę i krzyknęła „zapraszam do kasy”. 3 kobiety przede mną ruszyły w jej kierunku. Jak się okazało były to zapewne dwie nastoletnie córki i matka. Jedna z tych córek przyglądała się wcześniej mi i dziecku.
Nagle pani na kasie głośno mówi: „najpierw poproszę pana z dzieckiem na rękach”. Zdziwiło mnie to pozytywnie więc ruszyłem w stronę kasy i mówię dosyć głośno „dziękuję”.

Reakcje ludzi:
1) Kobieta kupująca przy pierwszej kasie odwróciła się z tekstem „wielka mi rzecz”.
2) trzy kobiety ktore ruszyly razem do drugiej kasy staly bez dzwieku tuz przed kasa bo musialy sie odsunac zeby mnie przepuscic. Jedna autentycznie wkurzona zalozyla rece na siebie i prychnela. Ta ktora wczesniej mnie obserwowala wygladala w sumie dalej jakby nie do konca wiedziala co to jest dziecko i dziwnie sie przygladala. Matka udawala ze mnie nie widzi i patrzyla gdzies nagle na drugi koniec sklepu.
3) facet ktory stal za nami skomentowal na glos i dosyc glosno tak zeby cala kolejka uslyszala „to byla najlepsza rzecz jaka mozna bylo tu zrobic”.
Jak sie po chwili dowiedzialem, on wczesniej jako jedyny przepuscil moja dziewczyne z dzieckiem jak stanely do kolejki a ja poszedlem wymienic buty dla dziecka na oba do pary bo ktos pomieszal kolory.

Podsumowujac.
Wiedzialem ze kobiety nie dziekuja za przepuszczenie na pasach, ze nie rozumieja kiedy zostana wpuszczone do kolejki na drodze, same do tych kolejek tez rzadko wpuszczaja i udaja ze cie nie widza na drugim pasie. Jako kierowca widzialem to wiele razy.
Dziecko mam jednak stosunkowo niedlugo i dopiero dzisiaj zobaczylem na malej przestrzeni ze ten nazwijmy to brak empatii to nie jest przeciwko mezczyznom tylko najzwyczajniej chyba cecha plci bo wiadomo ze dla malego dziecka czas oczekiwania w kolejce sklepowej jest bardziej wkurzajacy niz dla doroslego.
Nie mialbym w sumie za zle tym wszystkim ktore nie zareagowaly wcale na faceta z dzieckiem na reku za nimi w kolejce. Takie jestescie, kazdy sam sobie swoja rzepke skrobie i chciales dzieciaka to teraz stoj i noś. Normalne, Polska.
Ale za ta reakcje na to, że jedna się wychyliła i zza kasy uznała, że będzie lepiej jak najpierw ja zaplacę, to nie wiem do końca jak to skomentować.
Chyba to jest właśnie to #pieklokobiet

#logikarozowychpaskow #szkodagadac
  • 153
@Flypho: To sie chyba nazywa empatia po czesci polaczona z faktem, ze kultura ochrony slabszych (chorych, dzieci, starszych) stawia je troszke wyzej niz tych w pelni sprawnych i zdrowych.

Mysle ze tym sie roznimy od zwierzat ze dbamy o siebie nawzajem nawet jezeli sie nie znamy.
Zwierzeta stadne dbaja o swoich ze stada atakujac pozostale albo walczac. Ludzie dzieki rozwojowi intelektualnemu sa swiadomi tego ze „dzisiaj ja tobie, ty jutro mi”.
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: Aktualnie jestem w ciąży, trudnej, ale upragnionej i wyczekanej. Do 8 miesiąca pracowałam, 90% rzeczy robi za mnie aktualnie partner łącznie z chodzeniem na zakupy. Wyjścia samemu są naprawdę wtedy kiedy on nie jest w stanie mi pomoc. W kolejkach przepuszczają mnie tylko mężczyźni, raz zdarzyło się nawet ze przepuścili mnie wszyscy oprócz zakonnicy. Ciekawe czy się nie bała czy czasem w brzuchu nie nosze TEGO dziecka xd. W pracy
@Eir_: Takich historii z kobietami za kierownica to ja mam codziennie pewnie kilka tylko nie warto o nich pisac bo internetu szkoda :)
Jak sama widzisz, 4 lata temu moze i sie dziwilem, dzisiaj przeszedlem z tym do porzadku dziennego. Takie jestescie jako kierowcy. Nie wszystkie ale zapewne spora czesc. I to widac. Przejrzyj chociazby komentarze tutaj.

Natomiast to co mnie juz nie dziwi ze tak sie zachowujecie na drodze tak
To sie chyba nazywa empatia po czesci polaczona z faktem, ze kultura ochrony slabszych (chorych, dzieci, starszych) stawia je troszke wyzej niz tych w pelni sprawnych i zdrowych.


@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: Moje podatki idą na 500+, politycy fundują nam narrację gdzie pierwszy lepszy dzieciorób jest więcej warty ode mnie - podludzia bez dzieci, dziecioroby i ich drące ryja małpy atakują mnie w mieszkaniu hałasem ("przecież to dzieci, to normalne że drą ryj i
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: Ja zawsze kiwne głową i powiem dziękuję jak ktoś mnie przepuści na pasach czy ręka podziękuję za przepuszczenie na drodze. Może mam to przez to, że mój tata zawsze tak robił i od niego jestem tego nauczona. W kolejce też przepuszczam jak ktoś ma np 2 rzeczy a ja koszyk czy nawet pół. Takze no nie każda kobieta tak się zachowuje, ale no muszę przyznać rację, że większość bo również
Chyba to jest właśnie to #pieklokobiet


@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: nie, to jest właśnie ocenianie ogromnej grupy społecznej na podstawie bardzo małej ilości danych, które każdy o odrobinie rozsądku uznałby za zwyczajne kłamstwo.
Ale nie na wykopie. Tutaj #!$%@? na te okropne baby spotyka się z ogromnym przyklaskiem przegrywów.

Idą dalej twoim tokiem myślenia: jakbym spotkał dwie dziewczyny o imieniu Ania, które byłyby głupie, to stwierdziłbym z automatu, że wszystkie Anie to
Albo przedawkowales


@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: Od wczoraj na wykopie? Witamy.

cie usatysfakcjonuje.


Daj kontakt do tego klaskającego kierowcy autobusu.
Ta twoja bab to też taka nieempatyczna suka, czy ona wyjątkowy płatek śniegu. I ciekawe gdzie się podziały te wykopki wyjące - jak to? łoni się ruchali i dlatego chcą przywilejów? Bo gówniaka zmontowali? Ja mam takie same nogi, może osiem godzin w fabryce robiłem? Dziwnym trafem to zawsze chłopy piszą. Te super empatyczne
sytuacja z zycia wzieta


@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: kurde stary, też tego nigdy nie rozumiałem.
Gdzie nie chodziłem z dzieckiem, gdzie nie chodziła z nim żona, to najgorsze były kobiety.
Żadna nie przepuści w klejce, żadna nie pomoże podnieść butelki jak upadnie, tylko stoją i komentują jak dziecko głośniej zapłacze.
A najgorsze to są stare baby, bo te są w stanie się bić, byle tylko nie wejść przed nie w kolejkę i to nawet
Jesli nie ma swiatel, a pieszy dochodzi do pasow to kierowca pojazdu moze albo:

a) patrzec uwaznie dookola drogi i zauwazyc pieszego, a nastepnie go przepuscic

b) patrzec uwaznie ale nie przepuscic i pojechac

c) w ogole nie zauwazyc pieszego

Podziekowanie przez zwykle machniecie reka albo glowa to nic innego jak komunikacja z kierowca, ze skoro on byl uprzejmy wobec ciebie to i ty sie odwdzieczasz tym samym.


@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: ej ale
najgorsze to są stare baby


@symis: Bo kobiety to suki przecież. To samo mamy na drogach. Faceci grzecznie powolutku, a kobiety szaleją, zajeżdżają sobie drogę, atakują, wysiadają z samochodu, #!$%@?ą się na środku drogi, bawią się w szeryfów. Tak to już bóg stworzył. Faceci są uosobieniem miłości i dobroci a kobiety, p0lki w szczególności, zła, nienawiści i grzechu. Wiwat urojenia!
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: Moje podatki idą na 500+, politycy fundują nam narrację gdzie pierwszy lepszy dzieciorób jest więcej warty ode mnie - podludzia bez dzieci, dziecioroby i ich drące ryja małpy atakują mnie w mieszkaniu hałasem ("przecież to dzieci, to normalne że drą ryj i tupią", "będziesz kiedyś miała swoje to zrozumiesz"), a ja mam jeszcze empatię okazywać? HA TFU


Przykład człowieka zmanipulowanego.