Wpis z mikrobloga

Wczoraj będąc na zakupach w galerii, stałem w kolejce do kasy w TK Maxx, na rekach trzymałem roczne dziecko.
W kolejce kilkanaście osób, jedna kasa otwarta, w drugiej pani coś liczy. Chwile to trwa.
Dziecko mam spokojne, nie waży tonę więc spokojnie sobie stoimy wraz z dziewczyną. Przed nami stało kilka kobiet w kolejce, za nami jeden facet. Jedna z dziewczyn nawet tak badawczo przyglądała się dziecku ale bez żadnej interakcji.
Kiedy byliśmy już na 4 miejscu przed kasą ekspedientka otworzyła kolejną kasę i krzyknęła „zapraszam do kasy”. 3 kobiety przede mną ruszyły w jej kierunku. Jak się okazało były to zapewne dwie nastoletnie córki i matka. Jedna z tych córek przyglądała się wcześniej mi i dziecku.
Nagle pani na kasie głośno mówi: „najpierw poproszę pana z dzieckiem na rękach”. Zdziwiło mnie to pozytywnie więc ruszyłem w stronę kasy i mówię dosyć głośno „dziękuję”.

Reakcje ludzi:
1) Kobieta kupująca przy pierwszej kasie odwróciła się z tekstem „wielka mi rzecz”.
2) trzy kobiety ktore ruszyly razem do drugiej kasy staly bez dzwieku tuz przed kasa bo musialy sie odsunac zeby mnie przepuscic. Jedna autentycznie wkurzona zalozyla rece na siebie i prychnela. Ta ktora wczesniej mnie obserwowala wygladala w sumie dalej jakby nie do konca wiedziala co to jest dziecko i dziwnie sie przygladala. Matka udawala ze mnie nie widzi i patrzyla gdzies nagle na drugi koniec sklepu.
3) facet ktory stal za nami skomentowal na glos i dosyc glosno tak zeby cala kolejka uslyszala „to byla najlepsza rzecz jaka mozna bylo tu zrobic”.
Jak sie po chwili dowiedzialem, on wczesniej jako jedyny przepuscil moja dziewczyne z dzieckiem jak stanely do kolejki a ja poszedlem wymienic buty dla dziecka na oba do pary bo ktos pomieszal kolory.

Podsumowujac.
Wiedzialem ze kobiety nie dziekuja za przepuszczenie na pasach, ze nie rozumieja kiedy zostana wpuszczone do kolejki na drodze, same do tych kolejek tez rzadko wpuszczaja i udaja ze cie nie widza na drugim pasie. Jako kierowca widzialem to wiele razy.
Dziecko mam jednak stosunkowo niedlugo i dopiero dzisiaj zobaczylem na malej przestrzeni ze ten nazwijmy to brak empatii to nie jest przeciwko mezczyznom tylko najzwyczajniej chyba cecha plci bo wiadomo ze dla malego dziecka czas oczekiwania w kolejce sklepowej jest bardziej wkurzajacy niz dla doroslego.
Nie mialbym w sumie za zle tym wszystkim ktore nie zareagowaly wcale na faceta z dzieckiem na reku za nimi w kolejce. Takie jestescie, kazdy sam sobie swoja rzepke skrobie i chciales dzieciaka to teraz stoj i noś. Normalne, Polska.
Ale za ta reakcje na to, że jedna się wychyliła i zza kasy uznała, że będzie lepiej jak najpierw ja zaplacę, to nie wiem do końca jak to skomentować.
Chyba to jest właśnie to #pieklokobiet

#logikarozowychpaskow #szkodagadac
  • 153
  • Odpowiedz
Przykład człowieka zmanipulowanego.


@Foog: To jest przykład człowieka który ma już dość bycia traktowanym jak obywatel drugiej kategorii, który ma tylko obowiązki i kolejne daniny a inni mają ciągle nowe przywileje i dodatki.
  • Odpowiedz
@Flypho: A gdzie ja napisalem ze nalezy mi sie to miejsce w kolejce?
Napisalem ci ze wedlug mnie kasjerka zrobila to z powodu empatii bo rozumie czym jest roznica w oczekiwaniu dla doroslego i dla dziecka wiec ona nie przepuscila mnie tylko obce dziecko.

Wiec nie wedlug mnie bo ja to sobie grzecznie stalem dopoki nie zastalem zaproszony, a dwa ze empatia to zapewne byl powod dzialania tej kasjerki.

Jesli
  • Odpowiedz
To jest chyba kwestia wychowania, mi by do głowy nie przyszło żeby kogoś z dzieckiem wpuszczać przed siebie, co więcej nigdy takiej sytuacji nie widziałem żeby ktoś wpuszczał przed siebie pare z dzieckiem, mi się pare razy zdarzyło wpuścić kogoś z jedna rzeczą na przykład i tez pare razy zostałem wpuszczony
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
"ciąża to nie choroba" "trzeba było nie robić dzieciaka", "wyruchana kogoś z samochodem"(jak ciężarna prosi o miejsce w autbusie), to domena facetów

@Kowixx: chyba nie odróżniasz podś#!$%@? w memach od prawdziwego działania

w życiu przy mnie nikt tak nie powiedział do kobiety w ciąży albo z dzieckiem
  • Odpowiedz
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka

Wiedzialem ze kobiety nie dziekuja za przepuszczenie na pasach, ze nie rozumieja kiedy zostana wpuszczone do kolejki na drodze, same do tych kolejek tez rzadko wpuszczaja i udaja ze cie nie widza na drugim pasie. Jako kierowca widzialem to wiele razy.


Dlaczego oczekujesz że ktoś będzie dziękował za przepuszczenie na pasach? Przepisy się zmieniły i to jest obowiązek, a nie dobra wola.
Nie mierz wszystkich swoją miarą.
Może kobiety tak
  • Odpowiedz
@Monke: Brak empatii ukazuj w takim razie ludziom, którzy tego typu system wdrażają i uskuteczniają, nie boge ducha winnemu (z przykładu) ojcu z dzieckiem.

Brak ludzkiej przyzwoitości oraz wykreowanie z sąsiada i współobywatela wroga to właśnie grząski, manipulacyjny grunt. Nie radziłbym stąpać.
  • Odpowiedz
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: kobiety trzeba traktować jak zwierzęta bo tak jak krowy czy świnie myślą tylko o sobie, przez co jedne i drugie trzymamy w kojcach. Kobiety też się powinno bo NIGDY NIKOMU NIE POMOGĄ CHYBA ŻE KTOŚ BY TKLIWĄ FOTKĘ NA INSTA ZROBIŁ TO WTEDY TAK PATRZCIE JAKA UCZUCIOWA JESTEM I DOBRA

500+ też by nie było i innych politycznych głupich rzeczy tylko wystarczy połechtać ego kasty kobiet żeby na najgorsze
  • Odpowiedz
@Foog: Ale my wszyscy już w tym grząskim gruncie żyjemy. Rząd tylko rozdaje kolejne przywileje wybranych grupom nadludzi a na podludzi pluje. Tacy podludzie jak ja się buntują, ale z drugiej strony barykady widać z kolei coraz większe uprzywilejowanie. Dawniej rodzice uspokajali swoje dzieci i starali się żeby nie były uciążliwe dla otoczenia, od jakiegoś czasu trend jest odwrotny, gówniaki zachowują się jak małe małpy i niezależnie od tego jaki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
teksty jak "ciąża to nie choroba" "trzeba było nie robić dzieciaka", "wyruchana kogoś z samochodem"(jak ciężarna prosi o miejsce w autbusie), to domena facetów,


@Kowixx: źródło: instytut danych z dupy.

Jak moja żona była w ciąży, to mówiła że najrzadziej miejsca ustępowały jej stare baby i dzieciaki. A najczęściej młodzi faceci.
  • Odpowiedz
@chrominancja: zero emocji, tylko logika

@Monke: z wpisu wynika że chłop nie wpychał się na siłę w kolejkę tylko sama kasjerka zasugerowała że obsłuży jako pierwszego OPa z dzieckiem, a reszta jego wpisu to opisy totalnej nienawiści uprzywilejowanych kobiet które nie wyobrażają sobie że mogłyby cokolwiek dla kogoś zrobić.

Kobiety są nadludźmi w tym kraju i zaraz jak naziści będą strzelać do mężczyzn na ulicy, tak wiele nienawiści
  • Odpowiedz