Wpis z mikrobloga

Hejka.
Myślałem, żeby moim gratem wyruszyć na jakąś objazdówkę po Europie. Obawiam się tylko, że mógłby mi się gdzieś rozkraczyć po drodze xD i nie chciałbym za bardzo takiej sytuacji.
Aktualnie mam ubezpieczenie OC w MTU. Czy mogę wziąć ubezpieczenie AC w innej firmie? Sprawdzałem MTU, ale ich AC nie obejmuje Europy. Chciałbym wziąć jakiekolwiek AC które w razie co zapewni mi jakieś holowanie na terenie Europy, co dalej z tym samochodem się stanie to już mi obojętne, po prostu nie chciałbym go porzucić gdzieś na drodze, bo to wieśniactwo. Koszt tego AC wliczę sobie w koszt mojej podróży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A może uda się go w razie co oddać na złom za granicą? Da się zezłomować samochód który jest zarejestrowany w PL zezłomować w Niemczech/Czechach etc.?
#ubezpieczenia #oc #ac #samochody
  • 8
@agdybytak: na sytuacje o których piszesz czyli wykraczenie się w trasie bez czynników zewnętrznych bierze się raczej Assistance a nie AC. Jeśli masz wóz nie starszy niż jakieś 15 lat to bez problemu powinieneś kupić Assistance na czas podróży w dowolnej ubezpieczalni. Swego czasu tak robiłem z poprzednimi autami - np. wyjazd 15-letnim subaru ze zwykłym OC w AXA i dokupienie Assistance na 2 tygodnie z holowaniem coś chyba 800km na