Wpis z mikrobloga

Zadziała w sensie że cokolwiek ludzie dostaną, a że ta emerytura będzie ekwiwalentem kawałka kiełbasy podwawelskiej i dwóch bochenków chleba to inna kwestia ¯_(ツ)_/¯


@Zgrywajac_twardziela: no ale na jakiej podstawie ty tak bredzisz? XD

No wyjaśnij jak 20 mln pracujących płacących po 1000 zł ZUSu 10 mln emerytów może dać wynik w postaci głodowej emerytury? Przecież to wychodzi 2000 zł na głowę
  • Odpowiedz
@skitarii:

no ale na jakiej podstawie ty tak bredzisz? XD

No wyjaśnij jak 20 mln pracujących płacących po 1000 zł ZUSu 10 mln emerytów może dać wynik w postaci głodowej emerytury? Przecież to wychodzi 2000 zł na głowę średnio.

Pisałem już Ci - poczytaj o przywilejach emerytalnych choćby, i nie zawracaj głowy
  • Odpowiedz
Pisałem już Ci - poczytaj o przywilejach emerytalnych choćby, i nie zawracaj głowy więcej.


@Zgrywajac_twardziela: ale przywileje emerytalne to koszt stały i stale się zmniejszający, bo jest ich coraz mniej, więc co to ma do rzeczy?

Interesujesz się tak, że przeliczasz emerytury równomiernie na każdą osobę z taką samą składką i taką samą wypłatą emerytury, ja pierdziu takiego typa jak Ty to jeszcze tutaj nie spotkałem. Nie wołaj mnie więcej
  • Odpowiedz
@skitarii:
Uśredniając, pomijając wszystkie patologie systemu, nie biorąc pod uwagę inflacji, przywilejów emerytalnych, zbyt niskiego wieku, sytuacji demograficznej, i kilkunastu innych aspektów które sprawiają że system jest i będzie niewydolny faktycznie jest on skuteczny i działa dobrze xDD
  • Odpowiedz
Uśredniając, pomijając wszystkie patologie systemu, nie biorąc pod uwagę inflacji, przywilejów emerytalnych, zbyt niskiego wieku, sytuacji demograficznej, i kilkunastu innych aspektów które sprawiają że system jest i będzie niewydolny faktycznie jest on skuteczny i działa dobrze xDD


@Zgrywajac_twardziela: dzbanie, wraz z inflacją rośnie też składka ZUS, bo jest ona oparta na średniej pensji. Udział ZUSu w średniej polskiej pensji jest od lat taki sam, a emerytury wynikają z tego ile do ZUSu jest wpłacane, więc co ma do tego inflacja? XD

Zbyt niski wiek emerytalny jest teraz, gdy Polska wymiera i się starzeje, a co do sytuacji demograficznej, to piszemy przecież o hipotetycznej sytuacji, gdzie demografia jest
  • Odpowiedz
Dobra prymitywie, lecisz na czarno, bo "dzbanie" to możesz się zwracać do swojego kumpla w ławce, a nie do mnie.


@Zgrywajac_twardziela: po tej serii debilizmów którą napisałeś, a teraz uciekasz, powinienem się do ciebie zwracać dużo ostrzej, ale niestety moderacja czuwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
O serii debilizmów mówi człowiek który wierzy w system emerytalny. Dyskusja z Tobą ma tyle samo sensu co przekonywanie patusa że 500+ to nie jest z pieniędzy PISu tylko z podatków


@Zgrywajac_twardziela: póki co nie podałeś żadnego wyliczenia które pokazywałoby, że przy stabilnej demografii system emerytalny oparty na wymianie pokoleniowej jest zły, więc tak, piszesz debilizmy XD

Błaźnisz się tylko, jak typowy "ekspert z wykopu" który zaczyna od bredni które
  • Odpowiedz