Wpis z mikrobloga

K---a, dostaliśmy od gościa, któremu zawsze pomagaliśmy 8 ha dzierżawy, dzisiaj brat woził tam gnój i mijał się z sąsiadem, który wstawił takiego posta na swój Instagram xD i jak w tym kraju ma być dobrze, jak chłop chłopa by zabił o kawałek ziemi xD


#rolnictwo #patologiazewsi
marcinkox3 - K---a, dostaliśmy od gościa, któremu zawsze pomagaliśmy 8 ha dzierżawy, ...

źródło: comment_1626721218dBVYyuuR7X75vMU7j5BbM2.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@iAmTS serio? xD pytał się mu -> pytał się temu gościowi, to jest regionalizm? xD choć tak teraz myślę, że poprawnie byłoby "pytał się go"( ͡º ͜ʖ͡º) wielokrotnie się zastanawiam, czy to co napiszę będzie zrozumiałe dla każdego, bo czasem się okazuje, że nawet ludzie z Poznania nie rozumieją o czym mówię, ah te gwary
  • Odpowiedz
Fajny ten traktor, tylko kolor jakis dziwny. Jak kiedys na wykopki ze szkoly jezdzilem kartofle zbierac, to podobne nawet byly, tylko czerwone. Kiedys wsiadlem na takiego, bo kabiny i drzwi nie mial, a tata mi kiedys pokazal co gdzie i jak sie obsluguje, to pani mi ksiazeczki SKO do konca roku nie chciala pokazac, mowila ze z tata sama to zalatwi. Za szybko te wajche chyba przesunalem, bo nikt nie dogonil i
  • Odpowiedz
@marcinkox3
@gobi12
Samą prawdę piszecie chłopaki, w moich stronach na szczęście prawie wszyscy "starzy gospodarze" powyzdychali, a ich ziemią zarządzają synkowie i zięciowie którzy nie mają tak n------e w głowie żeby za oborę do remontu zapłacić 50k więcej tylko żeby "tamten" nie miał.

@Positano1 zależy jak się dogadasz ale za 3 klasę to tak 350 zeta za rok trzeba dać
  • Odpowiedz
@marcinkox3 > A szkoda ryja strzępić. Wszyscy w wiosce sieją te same nawozy i nie da się dogadać, żeby razem robić zamówienie "hurtowe" i zaoszczędzić na marży ostatniego pośrednika. To samo ze ŚOR. Już nie mówiąc o debilnym licytowaniu się przy zakupie ziemi, gdzie przez idiotyczne konkurowanie ze sobą kilku rolników ceny urosły do 120 tysięcy za hektar i nagle się okazuje, że trzeba je uprawiać przez 50 lat, żeby się
  • Odpowiedz