Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jakie jest wasze doświadczenie w kwestii korzystania z usług biur nieruchomości? Przymierzam się do zakupu mieszkania z rynku wtórnego w #warszawa lub #wroclaw i zastanawiam się czy skorzystać z usług biura nieruchomości. Czy pośrednik po za pokazaniem mieszkania i zainkasowaniem prowizji robi coś jeszcze? Zastanawiam się też nad jedną rzeczą, przeglądając oferty na różnych portalach zdecydowanie dominują oferty od pośredników, czy w takich ofertach pośrednicy też chcą od kupującego prowizję mimo, że sam znalazłem ofertę i ich udział w tym był żaden?

#nieruchomosci #biuronieruchomosci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f56faa072fc8000a3ae94e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 12
@bussior Ja szukałem mieszkań w stolicy. Jest tylu chętnych że pośrednicy nie chcą nawet słyszeć o prowizji tylko od jednej ze stron.
Zwłaszcza że pośrednikiem najczęściej są mlodzi ludzie- pracownicy Agencji, od których to nie zależy. Agencja sobie ustaliła że bierze prowizję od obu stron i ch*j.
@AnonimoweMirkoWyznania łatwo powiedzieć "niż bierz przez biuro", kiedy 95% ofert to oferty biur nieruchomości xD pośrednik zazwyczaj bierze około 3%, co przy zakupie np. domu daje naprawdę duże kwoty, no ale albo płacisz albo nie kupisz wcale. Moja pośredniczka wzięła w cholerę kasy, ale przynajmniej załatwiała mi wszystke kwestie formalne ze sprzedającym, notariuszem i pośrednikiem kredytowym, ogólnie była na każde wezwanie
OP: Jeżeli ktoś korzystał z usług biura nieruchomości to mógłby się pochwalić z jakim/jakimi biurami konkretnie współpracował i czy może powiedzieć jaką prowizję zapłacili, czy pośrednik jakkolwiek pomógł w procesie zakupu nieruchomości?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: karmelkowa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Metro house, 1%, aktualnie koncze zakup razem z nimi.
Generalnie załatwiają wszystko, prowadzą za rączkę.
Szczególnie polecam Aleksandrę Cholewinską.

Jakbym korzystał tylko z SPD albo innej patologii pewnie miałbym odczucia jak większość Mirków, tutaj nie wiem ile więcej nerwów by mnie to kosztowało, gdybym miał ogarniać całość sam