Wpis z mikrobloga

zaproszenie na rozmowę o pracę,
godzina jazdy z domu - nie chcą podać przed kolejnym etapem rekrutacji informacji o zarobkach, nawet o widełkach,
dzwonią bym przyjechał bo mnie zaprosili po moim CV na pracuj pl
mam do nich godzinę jazdy, tekst "ale to pan do nas wysłał CV a nie my do pana"
odmawiają podać widełki , nawet odmawiają informacji czy jest u nich trzynastka - państwowy jakiś instytut badawczy

zapytałem co by było gdyby ktoś do nich miał z Siedlec jechać 100 km ?
"nie podajemy przed procesem rekrutacji takich informacji"
ja w CV napisałem ILE oczekuję - nie chcą mi odpowiedzieć czy tyle dają, tylko delikatnie sugerują że "bardzo duże oczekiwania" (oczekiwałem po 20 latach pracy, inżynier, urzędnik, prawo , normy techniczne) przynajmniej 5-6 tysięcy netto
wg nich to "to bardzo duże oczekiwania"
pewnie płacą 2500 lub 3000 i nie chcą podać i żeby ktoś przyjechał
tylko ja mam obecnie 4200 , 15 minut od domu z wyjścem, tramwajem 11 minut jazdy bez przesiadek mam, szkoda czasu godzinę w jedną stronę jechać by usłyszeć np. że tysiak mniej niż obecnie i usłyszeć to na drugim etapie po drugiej rozmowie - a mam do nich godzinę jazdy w jedną stronę (z północy Warszawy na Okęcie - kto jechał w godzinach szczytu przez Warszawę ten wie czym może być podróż np. z Targówka na Okęcie... do Siedlec czy Wyszkowa szybciej dojadę)

rynek pracy poza IT to syf kiła i mogiła i gówno

#praca
  • 8
przynajmniej od razu wiesz, że to januszex


@bavool: duży państwowy instytut naukowy badawczy

od dawna mówię że państwo to też januszex
wiem po moim urzędzie - wyobraź sobie, że np. osoby młode przyjmuje się za 400-600 więcej niż ludzi co 20 lat robią

czemu ?
"bo młodzi som teraz roszczeniowi"
masz starego urzędnika co ma np. mnożnik 1.9 , 2.1 (mnożnik kwoty w ustawie, 2031 zł 96 groszy to kwota bazowa
@Cel87: nie podam który , instytutów tam jest z 5-6 , agencji rzadowych/wojskowych, urzędów etc. i innych ciał badawczych

moktów okęcie - te rejony
ja z kolei tam bym się przebijał z prawie targówka , rejów praga północ

jechałem raz w okolice jakiejś Pułaskiej 400 - chyba godzinę i 10 minut mi zajęło i to o 18tej jechałem a nie o 15tej czy o 8 rano
@RotflCopter: nie chcieli podać wynagrodzenia , odmówili informacji o zarobkach - a mam do nich godzinę jazdy a oni mi nie chcieli podać ile płacą zasugerowali jedynie że obecnie mam dużo i moje wymagania finansowe są bardzo duże

miałbym brać dzień urlopu, 2h jazdy (przez całą warszawę na przełaj po przekątnej) by np. usłyszeć, że 200 mniej niż mam obecnie i bez 13-tki i bez nagród okresowych które były w urzędach