Wpis z mikrobloga

Interesujący artykuł na temat community cyberpunka, powstały prawdopodobnie pod wpływem ostatnich wydarzeń na reddicie:
https://www.forbes.com/sites/paultassi/2021/07/17/cyberpunk-2077-has-a-large-and-active-fanbase-it-doesnt-seem-to-want/

tl;dr:
- autor zauważa, że cyberpunk 2077 ma ogromne community, większe niż taki fallout
- CDPR nie angażuje się w ogóle w kontakty z community
- redzi więcej mówią do swoich inwestorów niż do fanów gry
- autor twierdzi, że cyberpunkowa mapa drogowa to jedna z najgorszych jakie widział
- ale jednocześnie podkreśla, że dział kontaktów z mediami jest solidny i szybko odpisuje na jego pytania czy wątpliwości

To idealne podsumowanie tego co wyprawiają Redzi. Inwestorzy, media - to się dla nich liczy. Gracze, fani gry czyli klienci? Są dla nich jak irytująca mucha, która brzęczy, żeby coś powiedzieli o pracach nad grą czy czego się spodziewać po DLC.

Ja pier...e niech oni w końcu wywalą tych community managerów, bo nie wiem za co one kasę biorą. Jedyne chyba co potrafią to skonfliktować się z graczami.

Już taki Paweł Sasko by się bardziej nadawał do działu kontaktów z community - czasami nawet szczerze odpowiada na niewygodne pytania, gdy widzowie jęczą mu na czacie o wycięty kątęt. I tego właśnie oczekują ludzie - szczerości.

Ich twitter postuje tylko bzdurne infografiki i historyjki jakiś NPC. Po co? Czy to będą jakieś ważne postacie w dodatkach? Nie wiadomo.
Ich oficjalne fora to klub wzajemnej masturbacji i dyskusja na tematy około growe. Obcy nie są mile widziani a moderatorzy zaprowadzili faszystowski porządek wg ich widzi mi się.
Raz spróbowali i zrobili przedsmak pacza 1.2 w postaci wiadomości ze swiata gry. Może było to crindżowe w chooy, ale patrząc z dzisiejszej perspektywy to i tak było to lepsze niż uporczywe milczenie. Konkursy na foto z gry gracze sobie sami organizują we własnym zakresie...

Weźta się tam w końcu ogarnijta w tym CDPR do chooya pana.

edit: zły link
#cyberpunk2077 #cdprojektred
  • 18
  • Odpowiedz
@pablo397: moim zdaniem oni za długo żyli w bańce uwielbienia fanów i największy problem mają z tym że community jest krytyczne. Dlatego nie umieją tego wykorzystać i wolą udawać że w ogóle nie ma społeczności, nie chcą dostrzeć potencjału jaki tu jest.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Goronco: w podtrzymaniu zainteresowania gra, zachęceniu go do kupna płatnych dodatków czy czegoś z ogromnej listy rzeczy brandowanych logo cyberpunka. Czyli żeby po prostu zarobić kasiore.
  • Odpowiedz
@pablo397: Wymyślam PR dla CDPR w minutę:

Co tydzień Live spotkanie z twórcami, którzy opisują pomysł na rozwój, problemy jakie mają i odpowiadają na pytania. I najważniejsze słuchają graczy co grze jest potrzebne.

Coś jak Saśko tylko bez "to bardzo interesujące pytanie, ale nie mogę nic powiedzieć " tylko szczera odpowiedź na pytania.

Tyle, żadnych innych bzdur.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@pablo397: IMHO zarzad nie chce ratować cp2077 bo inwestorzy mają w dupie relacje cdpr-grwcze, a jej naprawa w kontekście cp wymagałaby dużych nakładów finansowych przy relatywnie niskim zysku. Graja na przeczekanie i pewnie będą doić marke wiedzmin. W 2022 zapoqiedz nowego wiedzmina, Mark my words
  • Odpowiedz
@pablo397: dla porównania community managerowie Gwenta czyli też cd projekt, regularnie postują na sub reddicie gwenta wchodząc w dyskusje z community albo po prostu komentując jakieś posty. Moszna? Moszna
  • Odpowiedz
@pablo397: porównaj to sobie np. z GGG, które robi Path of Exile. Najlepsi community managerowie jakich widziałem.

Ale to też rodzi problemy, to znaczy, tacy managerowie potrafią się wypalić słuchając niemożliwych debili, którzy wypisują totalne bzdury i tracą ich czas. Wielu graczy takich jest.
  • Odpowiedz
  • 1
@pablo397 Mój znajomy pracuje w CDPR i mówił mi, że dział marketingu od dawna jest tam odklejony od rzeczywistości. Gromada bananowych Oskarków i Julek, którzy urządzili sobie kółko wzajemnej adoracji i np. po premierze pisali na wewnętrznej grupie, żeby w ogóle nie patrzeć na ocenę na metacriticu, bo ludzie to debile i się nie znają xD
  • Odpowiedz