Wpis z mikrobloga

@Pecunianonolet: @amantadeusz:
Podejrzewam, że chodzi o fakt że pisała to kobieta, no bo na pewno nie o sam komentarz do tego populistycznego i #!$%@?ńskiego złodziejstwa rządowego. Jakby to pijana babeczka po butelce wina się #!$%@?ła gdzieś do rowu i miałaby mieć zabrany samochód który spłaca i współdzieli z facetem, to wykopki by się od razu uruchomiły że to niesprawiedliwość dziejowa.
@ye88: Skoro konfiskata cudzego mienia, to może od razu publiczne egzekucje całej rodziny do 3 pokolenia jak w KRLD. Wystarczająco surowe?:)

Rządowi trafił się głośny wypadek i teraz grilluje ile tylko może. A że kończy się kasa na bombelki to zacznie konfiskować samochody, bo wyciągnie z tego więcej niż ze zwykłych mandatów. I tam to nawet nie jazda po alkoholu była największym problemem tylko fakt, że sprawca miał kogoś wysoko postawionego
Skoro nie masz pojęcia to po co mam podawać?


@amantadeusz:
ale to nie ma związku jedno z drugim, nie rozumiesz?

Równie dobrze takich ludzi może być kilkunastu w skali kraju i wtedy robienie ustawy dotykającej potencjalnie miliony ludzi

jeśli nie jeździsz nawalony to cię to nie dotyka- w czym problem?
równie dobrze możesz płakać, że za ponad 100kmh w zabudowanym zabierają prawko- i co z tego skoro jeździsz przepisowo? nie dotyka
@PanKracy582: i co z tego, że jest narzędziem zbrodni? Poza czynnościami procesowymi do niczego nie jest potrzebne. Chodzi o ukaranie przestępcy waląc go po kieszeni, równie dobrze może być to mieszkanie, bo jest dla tego człowieka cenniejsze.
i co z tego, że jest narzędziem zbrodni?


@Pecunianonolet:
no właśnie, że jest potencjalnym narzędziem zbrodni
to jest sedno sprawy, rozumiesz?

jeśli ktoś mimo zakazów, wyroków wsiada kolejny raz w samochód i jedzie, to trzeba mu zabrać narzędzie

śmieszy mnie ten płacz, że co będzie jak auto szefa, co będzie jak auto żonie potrzebne

to jest wtórna sprawa- nie będzie pijaków za kółkiem- nie będzie problemu z zabieraniem aut

kara ma
przecież chodzi o to, żeby kogoś dojechać finansowo.


@Pecunianonolet:
zrób im na złość- nie jeździj pijany, przestrzegaj zakazów sądowych, nie przekraczaj prędkości w terenie zabudowanym dwukrotnie ponad limit
sprytne, nie? nikogo finansowo nie dojadą, nikogo niewinnego

Myślisz, że jak ktoś będzie miał nowego mercedesa, którym nawet nie jeździł, a przestępstwo popełni starym fiatem 125p to co mu zabiora? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

myślę, że nikt nie kupuje
@PanKracy582: Przecież to Ty robisz fikołki nie odpowiadając na mój argument. Kiedy wspomniałem o tym, że chcą dojechać finansowo to zmieniasz temat i mówisz, żebym nie jeździł po pijaku xdd właściwie to w zdaniu "nikogo finansowo nie dojadą, nikogo niewinnego" przyznajesz.mi rację, że chodzi o dobranie się do czyjegoś majątku.

Z Mercedesem to był przyklad, że będą chcieli mu go wziąć niezależnie czy nim popełnił przestępstwo czy nie.

Jeśli uważasz, że
Przecież to Ty robisz fikołki nie odpowiadając na mój argument.


@Pecunianonolet:
jaki argument? taki, że nagle będą wprowadzać 20 innych przepisów bo coś ci się ubzdurało?

jeny, albo jesteś trollem a ja się nabrałem
albo dzbanem

Kiedy wspomniałem o tym, że chcą dojechać finansowo to zmieniasz temat i mówisz, żebym nie jeździł po pijaku xdd

tak, chcą go dojechać finansowo, zgadzam się, czego nie rozumiesz? to samo napisałem wyżej

jeśli boisz
@PanKracy582: nie, wyżej napisałeś, że chodzi o "narzędzie zbrodni", w momencie kiedy ja argumentowałem, że chodzi o "własność".

@Pecunianonolet:
nie, bo to nie jest narzędziem 'zbrodni'?
chyba, że potrafisz jeździć mieszkaniem xD"

...I że jeśli tak to również dobrze mogą wziąć mieszkanie. A to, jak napisałem, czysty bolszewizm.