Wpis z mikrobloga

@PanKracy582: jedyny zakaz jaki by się sprawdził to zakaz jazdy samochodem. Co jest absurdem. Ludzie zawsze będą popełniali błędy, bo są wpisane w ludzką naturę. Inna kwestią jest to czy w ogólne można ludzi prewencyjnie karać. W państwie prawa powinno się karać za czyn, nie za "możliwość czynu".
  • Odpowiedz
jedyny zakaz jaki by się sprawdził to zakaz jazdy samochodem.


@Pecunianonolet:
ale to jest wprowadzone i nie działa

W państwie prawa powinno się karać za czyn, nie za "możliwość czynu".

no tak, przecież o tym mowa: ktoś jedzie pijany, z zakazem prowadzenia, popełnia czyn karalny i ponosi karę
  • Odpowiedz
@PanKracy582: mając na myśli zakaz jazdy mówiłem o powszechnym zakazie z góry narzuconym. Czyli likwidacji jazdy samochodem w ogóle, co jest absurdem. W drugiej kwestii chodziło mi nie o recydywę tylko pierwszy raz.
  • Odpowiedz
@amantadeusz: @Pecunianonolet: ale to juz wykopek tłumaczył, że nie chodzi o wysokość kary a jej nieuchronność. Auto można zwinąć od razu, bez pytań do kogo należy. Jak do szefa czy do małżonka to problem pijanego **uja by zwrócić właścicielowi za auto. Dowalanie grzywien od kogoś kto nie pracuje albo robi na czarno i nic oficjalnie w papierach nie ma jest równoznacze brakiem uzyskania tych pieniędzy a tu cyk
  • Odpowiedz
A co w sytuacji gdy auto jest w leasing albo jedziesz kogoś autem np. pracodawcy, wypożyczonym itp.?


@Zgredzimierz: a co się dzieje dzisiaj jak taki koleś #!$%@? takie auto tak że jest do kasacji? Rozumiem że pracodawca/bank odpuszcza? Po prostu będziesz miał w umowie odpowiednie zapisy. Ubezpieczalnie pewnie też wprowadzą odpowiednie opcje.
  • Odpowiedz
Wykopki: Te mandaty są śmieszne, co to jest 500 zł. Koleś ma 3 zakazy prowadzenia pojazdów a i tak jeździ bez uprawnień. Państwo z kartonu.
Też wykopki: Kurła podnoszą kary finansowe, skok na kasę.
Też wykopki: Kurła jaka znowu konfiskata pojazdów, czemu mam odpowiadać za osobę, której pożyczyłem samochód hehe, czemu muszę myśleć czy warto pożyczyć samochód wujkowi, który lubi prowadzić pod wpływem hehehe.
  • Odpowiedz
skoro to jest takie złe, to podaj z dwa alternatywne pomysły jak powstrzymać ludzi, którzy w warunkach recydywy jeżdżą pijani z wydanymi kilkukrotnymi zakazami prowadzenia


@PanKracy582: Proponuję karę bezwzględnego więzienia. Żadnych alternatywnych pomysłów, tylko ten jeden.
  • Odpowiedz
@Wamp0302:

Jak ma pojechać to i tak pojedzie, nic z tym się nie da zrobić.


Jak ma pojechać następny raz gdy nie ma pojazdu?
A może to potencjalna kara na odstraszać?
To teraz do ciebie pytanie: podaj z dwa alternatywne pomysły alby ktoś, kto pomimo kilukrotnych zakazów i wyroków nie wsiadał kolejny za kółko i był zagrożeniem dla ciebie i twoich bliskich?
  • Odpowiedz
@PanKracy582: On nie jest od tworzenia prawa to tak nie działa.

Jak rząd wymyśli prawo "w poniedziałek chodzimy w niebieskich długich spodniach a kto nie ma jest rozbierany do naga i tak wraca do domu" to nie muszę wymyślać 10 sposobów na zopobieganie wyzywajacemu strojowi by uznać to za debilne.

Zrozumiesz jak pożyczysz samochód przyjacielowi chlopaka i zostanie skonfiskowany. Jak ci go ukradną i zostanie skonfiskowany. Jak zmierzą ci poziom
  • Odpowiedz
@PanKracy582: odpowiedziałem Ci, że nie ma takiego sposobu. Taka osoba i tak pojedzie i tak pojedzie. W większych miastach można łatwo wypożyczyc samochód. Nie można mu zabrać samochodu, bo to nie byłoby zgodne z prawem. Nawet więzienie nie nauczy nic takich ludzi.
  • Odpowiedz