Wpis z mikrobloga

Jak dwa tygodnie temu pisałem to:

Czyli tak, Bezos zorganizował huczną aukcję na narracji pierwszej takiej usługi w historii i historycznego wydarzenia, ktoś mu zapłacił za to historyczne miejsce 28 baniek, a teraz okazuje się, że zamiast być pierwszym pasażerem, będzie piątym po czwórce pasażerów Virgin, którzy prawdopodobnie lecą za darmo w ramach demonstracji? No brawo Jeff, sukces goni sukces ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To już czułem w kościach, że ten "anonimowy zwycięzca aukcji" się wycofa.

Teraz podają, że w pierwszym locie leci 18-latek ("najmłodszy astronauta w historii", wiadomo), który miał "normalny" bilet i go przesunęli na pierwszy lot. A ten, co zapłacił 28 milionów jest oficjalnie przesunięty na czas nieokreślony z powodu "konfliktu kalendarza", co oczywiście brzmi mega-wiarygodnie, bo kto by sobie wcześniej rezerwował termin, płacąc 28 milionów za "historyczny" lot kosmiczny. Ten gość pewnie ostatecznie poleci kiedyś tam, ale powątpiewam, czy sama transakcja na 28 baniek jest aktualna.

#kosmos
#virgingalactic
#blueorigin
#spacex
  • 9
@Aerwin: ale to podobno ten gosciu co zapłacił 28 mln się wycofał bo termin mu nie odpowiada i w jego miejsce ten 18 latek (swoją drogą to jest moim zdaniem kuriozalne wykładasz takie pieniądze i nie pasuje tobie nagle data na ten pierwszy historyczny lot cos mi tu smierdzi )
@texas-holdem: Z innej beczki bo miałem się ciebie zapytać, czy jesteś może w temacie przyszłych technologii podróży w kosmos? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mianowicie czy jakaś firma zapowiedziała lub ma w planach np. SSTO (jak wiemy Gamma od Firefly to jednak dwuczłonowy pojazd), Breakthrough Starshot jest daleki od realizacji.
Czy ktokolwiek planuje coś ciekawego, rewolucyjnego, nowe napędy, inne rozwiązania?