Wpis z mikrobloga

@Arekd0c: xD w polskiej firmie to ja się cieszę że w ogóle wywalczyliśmy klime. Biurko mam pod jednostką wewnętrzną i nie cierpię, Ci w środku sali mają już 24* i nie wyją że im zimno. Wilk syty i owca cała ( ͡° ͜ʖ ͡°). A Grażynki w biurze niżej mają klimę ale włącza ją jedynie serwisant raz do roku gdy robi przegląd xD
  • Odpowiedz
@b4rney żeby ustawić komfortowe warunki to zalecane jest albo Tzew - 6 albo (Tzew-20)/2. To. Da wystarczające ochłodzenie i nie spowoduje przeziębienia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@b4rney: 21 stopni na klimie to w c--j mało i po jakimś czasie jest po prostu zbyt zimno. To nie to samo coś 21 stopni w cieniu na zewnątrz. 23 w domu i pracy i jest fajny chłód, i mówię to jako ktoś dla kogo 14/15 stopni na zewnątrz to idealnie
  • Odpowiedz
Temperatura komfortu pracy w przepisach wynosi 21-23C.
Pracowalem w budynku gdzie klima byla w kazdym pokoju, ale sterownie nia bylo tylko u Technikow.
I do sedna. W kazdym budynku znajduja sie marudy (w lato za cieplo w zime za zimno)
Jak sie chlodzilo to za mocno wialo. A jak grzalo to nie wystarczajaco szyblo.

Ustawialo sie trend na monitoring na pokoik z zapisem temp i z tym co robi klima. Po tygodniu wyniki z wykresem i analiza w emailu do administracji i do zainteresowanej osoby ze wszystko jest dobrze i sprawa zalatwiona.
  • Odpowiedz
  • 5
@b4rney Klima powinna być ustawiona kilka stopni mniej niż temperatura na zewnątrz. Np. jak jest 30 stopni, to ustawiasz 24-25 na klimie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcin99b: Jedyne uzasadnienie jakie znajduje dla klimy ustawionej na 16 stopni to gdy ktoś musi do pracy chodzić w garniturze

@r4do5:

Nie, jedyne wytłumaczenie to że masz za słaba albo popsuta klimatyzację. Na klimatyzacji powinno się ustawiać docelową temperaturę a klima dmucha zimniejszym powietrzem niż ustawione. Ja mieszkam poza Polską i ustawione mam 26stopni przez cały rok
  • Odpowiedz