Wpis z mikrobloga

@Pesa_elf: przecież te całe bhp to o kant #!$%@? można roztrzaskać, nie mam pojęcia kto się tym przejmuje ani tym bardziej, kto tego przestrzega. To jest abstrakcja.
przecież te całe bhp to o kant #!$%@? można roztrzaskać, nie mam pojęcia kto się tym przejmuje ani tym bardziej, kto tego przestrzega. To jest abstrakcja.


@Hissis: Ci którzy nie chcą płacić z własnej kieszeni firmie za zniszczenie sprzętu oraz potem jeździć na wózki inwalidzkim kupionym ze swoich pieniędzy bo nie chciało im się zapiąć koszuli czy założyć osłony.
@ksiak: @soadfan: Panowie, ale spokojnie. Ja wam prawdę mówię, że te przepisy są kompletnie bez sensu i jedynie utrudniają pracę, a w skrajnych przypadkach ją uniemożliwiają. Kiedyś widziałem już taki przypadek, jak jakiś tam cyrkowiec wizjoner magister habilitowany od BHP, który był fanatykiem swojej pracy został szybciutko wyjaśniony i ośmieszony wraz ze swoimi przepisami xD
Spawacze pracowali w środek lata, wakacje na plaży. Chłop im wmawiał, że wcale nie uniemożliwia
Chłop nie wytrzymał nawet tych 5 minut i przyznał im racje, że nie ma to racji bytu, i tak nie da się pracować, no i pozwolił im mieć w dupie te przepisy xD


@Hissis: fajnie tylko jak się coś stanie to on beknie za to. A można było osłony przeciwsłoneczne ustawić, wentylatory dla przewiewu, robić dłuższe przerwy itp itd. Rozwiązań jest wiele. BHP to jest bezpieczeństwo i higiena pracy. Przede wszystkim
@Hissis: To z mojego podwórka, mam w zakładzie obowiązek noszenia ochronnika słuchu. Zdarzyło mi się nie założyć słuchawek czy innych ochronników, po roku mam słuch już lekko zużyty. Gdyby nie długi rękaw na budowie pomimo 30*C to miałbym głębokie rany, tak jestem osłoniony. BEZPIECZEŃSTWO!
@ksiak: Mordo, ale rozumiesz, że tak po prostu nie dało się pracować? Kto miał stawiać te osłony przeciwsłoneczne i wentylatory? Kto miał płacić za dłuższe przerwy? To tak ładnie wygląda jedynie w książce wszystko, ale w rzeczywistości jest znacznie inaczej xD
Dodam tylko, że to była jedna z większych inwestycji w Polsce o wartości blisko 4mld zł xD Tam kierownictwa i tych wszystkich cymbałów było chyba więcej, niż fizycznych normalnych pracowników
Mordo, ale rozumiesz, że tak po prostu nie dało się pracować?


@Hissis: skoro się nie da pracować to się nie pracuje, to chyba proste? Naprawdę, bardzo sporadycznie trafia się sytuacja gdy jest awaria i wtedy nie ma przebacz ale to nadal nie zwalnia z przestrzegania przepisów BHP czy instrukcji obsługi urządzenia.

Kto miał stawiać te osłony przeciwsłoneczne i wentylatory?


@Hissis: pracownicy

Kto miał płacić za dłuższe przerwy?


@Hissis: klient
Spawacze pracowali w środek lata, wakacje na plaży. Chłop im wmawiał, że wcale nie uniemożliwia im pracy, więc kazali mu ubrać te wszystkie osłony, ciuchy, maski, bzdury i 5 minut postać chociaż w tym w miejscu gdzie oni mieli 8 godzin spawać xD

Chłop nie wytrzymał nawet tych 5 minut i przyznał im racje, że nie ma to racji bytu, i tak nie da się pracować, no i pozwolił im mieć w