Wpis z mikrobloga

@Wsciekle_piesci_meza: @ksiak: no i to właśnie pokazuje, że Wy teorie zgłębiacie panowie, ale z praktyką to nie macie nic wspólnego.

Od tego jest bhp żeby realizować przepisy, jeżeli spawaczom jest za gorąco to powinno tak przygotować pracę żeby ona przebiegła w bezpieczny sposób - częstsze przerwy, ochrona przed słońcem, wentylatory, napoje chłodzące - trzeba mieć ludzkie podejście, ale nie kosztem bezpieczeństwa.


Mordo, weź się ubierz w te skafandry wszystkie, maski i inne bzdury i wyjdź na plażę, pospawaj sobie, to
  • Odpowiedz
@ksiak: Ty mordo ale tutaj

i jak widać nic nie dało bo ludzie którzy prezentują taką postawę jak Twoja pozwolili na to.


to już przesadziłeś xDDD Jak ja tam łamałem regularnie każdy możliwy przepis jaki tylko się dało, to co ja będę moralizował kogokolwiek? Jeżeli ja uważam to za idiotyzm, to nie będę bredni powielał. Ja żyję, nigdy sobie żadnej krzywdy nie zrobiłem i nie przestrzegałem żadnych zasad bhp, bo
  • Odpowiedz
to już przesadziłeś xDDD Jak ja tam łamałem regularnie każdy możliwy przepis jaki tylko się dało, to co ja będę moralizował kogokolwiek?


@Hissis: Ty go masz nie łamać. Tym zachowaniem wprowadzasz zagrożenie.

Nie miej ludzi za debili, to oni też nie będą mieli Ciebie za debila. Serio.


@Hissis: W którym miejscu potraktowałem kogoś jak debila?
  • Odpowiedz
@ksiak: No jak bez żadnej wiedzy praktycznej na temat wykonywania określonej pracy fizycznej, wypowiadasz się w roli eksperta na temat bezpiecznego wykonywania tejże pracy, to Ty właśnie traktujesz tych ludzi jak idiotów których trzeba za rączkę prowadzić jak małe dzieci, żeby pod samochód nie wpadli. Ale nie wiem, czy jesteś świadomy, czy nie, że najczęściej jesteś po prostu tym ludziom niepotrzebny, zbędny, bez Ciebie też dadzą sobie radę xD
Ja
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: Co do ochrony słuchu to w sumie zależy jak głośne jest urządzenie. Nie jest to w żaden sposób must have, jeśli ekspozycja na taką wartość jest krótka/przerywana/bądź po prostu urządzenie jest ciche.
Jesli chodzi o środki ochrony osobistej, to raczej dodałbym rękawice ochronne, które przy pracy z takimi urządzeniami są obowiązkowym elementem.
Dodatkowo, oprócz faktu, że koszula powinna byc zapięta dochodzi element podciągnięcia rękawów- tego też nie powinno byc.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Hissis: stary ale ty się wijesz jak wąż z tym BHP jakby ci soli w odbyt nasypali. Nie uważasz na BHP spoko ale nie miej potem żalu na Mirko że ci ubezpieczenia nie wypłacili czy szef założył sprawę za szkody wyrządzone twoim podejściem do bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: masz specjalne rękawice ochronne które stosowane są dla np. pilarzy etc. wykonane z materiału który zapewnia ochronę w dużym stopniu (statystycznie). :)

edit. bo szukałem modelu:
np. rękawice antyprzecięciowe firmy Fiordland.

tylko tak jak mówię, to już może trochę inny format pracy
  • Odpowiedz
Mordo, weź się ubierz w te skafandry wszystkie, maski i inne bzdury i wyjdź na plażę, pospawaj sobie, to może zmądrzejesz xDDD


@Hissis: Nie przeczytałeś dokładnie tego co ja napisałem i @ksiak. Należy zorganizować pracę żeby przebiegła w sposób bezpieczny. Bhpowiec, powinien eskalować coraz wyżej problem z warunkami pracy, a nie pozwalać spawaczom na łamanie przepisów. Jeżeli to była tak duża inwestycja to któryś z kolejnych kierowników ugiął by się bo ma wstrzymaną ekipę i nie chce ponosić odpowiedzialności za ludzi. A tak to bhpowiec pod sobą kopie dół bo w przypadku wypadku to on będzie oskarżony.

P.S. tam nikomu nic się nie stało, bo spawacze zwyczajnie nie są debilami, i wiedzą jak bezpiecznie pracować, przepisy im do tego nie są potrzebne, co zresztą ta
  • Odpowiedz
i pozwolił im mieć w dupie te przepisy


@Hissis: a potem dwa pociągi zderzają się ze sobą. Albo samolot uderza w brzozę. Albo tysiąc innych wypadków i katastrof, bo #!$%@?ć przepisy

@Wsciekle_piesci_meza: typ do każdego zwraca się 'mordo', nie zdziwiłbym się gdyby dzień zaczynał od małpki, a kończył czteropakiem harnasia. Takiego to nawet wypadek nie przekona do tego, ze przepisy są potrzebne.
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: mordo, już nie pracuję fizycznie, także spoko, nie martw się. A nawet gdybym pracował, to gwarantuję Ci, że nigdy w życiu bym nie miał pretensji o jakieś ubezpieczenia czy coś na podobie, bo ja nawet nigdy w życiu nie pracowałem na umowy jakieś, nie posiadałem żadnego ubezpieczenia, także nie ma obaw :)

@Wsciekle_piesci_meza: Mordo, ten bhpowiec, to był główny tam chyba, z ramienia inwestora bodajże, taki decyzyjny gość. Kierowników to tam było za dużo, ale żaden nic nie mógł, tam nie chodziło o jedną ekipę spawaczy, czy tam 10 ludzi xD Tam było około 70 osób jak dobrze pamiętam, a czasu na jakieś opóźnienia dodatkowe nie było, bo już termin był o ponad rok przeciągnięty, i się zaczynały afery medialno-polityczne, bo inwestycja była strategiczna dla kraju.

Ja tak nie muszę uważać, tak mówi kodeks pracy. Odpowiedzialność za Twoje bezpieczeństwo, ponosi pracodawca i nadzorujący. I to on zatrudnia bhpowca żeby nie płacić odszkodowania i nie mieć wyroku za
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wsciekle_piesci_meza: @Pesa_elf: @ksiak: najlepsze jest to, że na tej inwestycji na plaży pewnie były środki na zabezpieczenia miejsca pracy, ale przez kolegów z pewnym podejściem poszły się #!$%@?ć na premie dla kierownictwa za "efektywność pracy".
  • Odpowiedz
Główny behapowiec na strategicznej budowie pozwolił grupie spawaczy na łamanie przepisów biorąc na siebie odpowiedzialność za decyzję, mmm, papież odebrał pracę potem?

Ja na szczęście już się nie muszę z takimi kretynami jak Ty użerać, więc pozostaje mi życzyć powodzenia.


@Hissis: Jako podwykonawca na swojej działalności jednak będziesz kiedyś musiał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Elo mordo z fartem lataj sztywno 420
  • Odpowiedz
@Wsciekle_piesci_meza: O ile dobrze pamiętam, to było bardziej na zasadzie takiej, że po prostu nie chodził tam do nich na kontrole, i nie wystawiał mandatów. Pewnie w razie gdyby komuś się coś stało, to by odpowiedzialności żadnej nie poniósł, bo przecież papieru im na to nie dał żadnego. Taka bardziej dżentelmeńska umowa.

Jako podwykonawca na swojej działalności jednak będziesz kiedyś musiał ( ͡° ͜ʖ ͡°)


nie
  • Odpowiedz