Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem jakiś czas temu skierowanie na operację przegrody nosa, bo mam skrzywioną i chce się za to zabrać. Wiem, że pewnie poczekam na termin minimum rok (NFZ), ale z chęcią wysłucham waszych opinii jeżeli ktokolwiek z Was przechodził taki zabieg.

Gdzie go robiliście?
Prywatnie czy NFZ? Jeżeli prywatnie to ile Was to kosztowało?

Wołam obszary, które mnie interesują:

#krakow #katowice #slask #gliwice #bielskobiala
#dabrowagornicza
  • 14
@underthinking ja robiłem na ochojcu i było super zero opuchlizny itp terminy też były szybko

Z minusów po dwóch latach jest to samo plus strasznie sucho w nosie :/
@1988BaZyL: słyszałem, że te tamponady to chyba najgorsza część xd a miałeś problemy z oddychaniem czy coś innego?
@apoo: to samo, czyli co?
@Aerwin: tak, korzystam z tej stronki i jutro właśnie będę dzwonił i się umawiał, z tym że niektóre terminy są zbyt optymistyczne, ale zobaczymy :D jak patrzyłem w necie to zabiegi się od 3k zaczynają, więc strasznie dużo to 12
@bugg: ja jestem z Krakowa
@underthinking: Robiłem na NFZ w Luxmedzie na Puławskiej i polecam cieplutko. Zero opuchlizny, ani bólu. Po prostu coś siedziało w nosie.
Zastanawiałem się tylko, jak oni wepchali tyle tamponady do nosa XD

Polecam stosować się do zimnej diety i wpieprzać lody przez dwa dni, bo ja jak zjadłem kilka frytek to tak mi zaczęło parować, że czułem jak mi nos rozrywa od środka.
@underthinking:

ale trochę się cykam


@na_teraz_nie_wymysle: nie bez powodu - jestem po FESS, miałem torbiel, polipy oraz zrośnięte coś tam w zatokach - operacja spoko, po wszystkim dramat, #!$%@? mnie ze szpitala bo na moje miejsce już kolejna osoba wchodziła, usuwanie tamponów z nosa (2 razy, z każdej dziurki dwa tampony czyli w sumie cztery), nie mozesz spać, oddychać przez nos, dostajesz leki przeciwzakrzepowe, ale jak sie zrobi skrzep to
@underthinking: na NFZ robią chyba tylko chrząstkę, jak kość to NFZ nie refunduje, przynajmniej u mnie tak było, ale to było z 8 lat temu. Ciekawe ile metrów wacika wejdzie Ci do nosa, potem są fajne jaja jak to wyciągają, człowiek się nie spodziewa, że nos jest taki pojemny i łaskocze tak, że się można zesrać ( ͡° ͜ʖ ͡°)