Wpis z mikrobloga

Mirki czy brzuch gdy ma wyćwiczone mięśnie, a może raczej, gdy ma się prostą postawę i wyswiczone konkretne mięśnie które trzymają ta prostą postawę - to czy wtedy brzuch nawet gdy się tak wypchnie razem z powietrzem jest dalej płaski

Mirko takie pytanie o płaski brzuch bo przy zadbaniu o formę będę tego potrzebował. Zastanawiam się ile kwestii w problemie z wydęciem brzucha (a niestety jest wypukły) jest u mnie spowodowane odłożonym w tym miejscu tłuszczem, a na ile krzywa sylwetką z którą mam problem (zgarbienie od komputera przez to że jeszcze nie zrobiłem zabiegu na wzrok a w soczewkach i okularach nie bardzo mogę chodzić). Czy gdy ma się prostą postawę, czyli wyćwiczone potrzebne mięśnie aby trzymały sylwetkę prosto - to czy wtedy brzuch jest blokowany przed tym żeby wypchnąć go do przodu nabierając w niego powietrza? Gdy wciągnę brzuch jest w miarę płaski, widać nawet zarys kraty jakiś tam - ale to tylko tak sztucznie gdy trzymam wciągnięty. Stąd pytanie (bo przecież ludzie nie chodzą z wciągniętym tylko mają te mięśnie wyćwiczone, no przynajmniej powinni) jak to jest z tym rejonem ciała, i jakie ćwiczenia są ćwiczeniami sprawiającymi prostowanie sylwetki i blokowanie jej w prostej pozycji.
#silownia #fizjoterapia #cwiczenia #sylwetka #plecy #brzuch #cwiczzwykopem #garbienie #zdrowie
  • 1
  • Odpowiedz
@interpenetrate: To zależy- wypchnięty bęben możesz mieć z kilku powodów:
1. Zła postawa- przód miednicy za nisko, często połączone z początkiem lordozy.
2. Nadmiar tkanki tłuszczowej
3. Rozciągnięty żołądek- wypychający jelita dalej.

Połóż się na podłodze, rozluźnij maksymalnie mięśnie. Pod odcinkiem lędźwiowym powinna pojawić się nieduża przestrzeń. Jeśli jesteś jednak w stanie wsadzić tam np. całą dłoń, to ewidentnie pkt. 1. Jeśli nie, to teraz stań przed lustrem bez koszulki i
  • Odpowiedz