Wpis z mikrobloga

Profesor Bhakdi - szur czy nie szur?

Argumenty za tym że to nie szur:
- wykształcenie i dorobek - megawysoki wskaźnik Hirscha, kierowanie przez lata poważaną katedrą w Niemczech,
- spójna argumentacja
- fakty: szczepionki powodują (w ultrarzadkich przypadkach) m.in. zakrzepicę, zapalenie osierdzia, syndrom Guillain-Barre.

Argumenty że to szur:
- Mainstream nazwał go "szurem".

Bardzo liczę na rzeczową dyskusję, tj. np. "o lol, co za debil, napisał że spike krąży w krwiobiegu, a on zostaje tylko w ramieniu"

#koronawirus

Bhakdi to

  • Szur 56.5% (396)
  • Nieszur 43.5% (305)

Oddanych głosów: 701

  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego każdy "naukowiec", który popiera wasze teorie zawsze potem jest bez problemu debukowany i uniwersytety się od niego odcinają?


@kozackikozak: debunkowany przez kogo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@kozackikozak:

Dlaczego każdy "naukowiec", który popiera wasze teorie zawsze potem jest bez problemu debukowany i uniwersytety się od niego odcinają?

Może dlatego, że uniwersytety i instytucje są częścią systemu fundowanego przez korporacyjno-rządową kasę. Postaw jakąś tezę niezgodną z jedyną słuszną narracją i zostajesz automatycznie pozbawiony reputacji oraz jakichkolwiek szansy na granty badawcze. Proste ¯_(ツ)_/¯

Oczywiście to nie znaczy, że każdy kto głosi coś niekoszernego automatyczne ma rację. Nie mniej jednak jest to systemowy konflikt interesów, którego ignorowanie jest najwyższą
  • Odpowiedz
co widać bo walą WYŁĄCZNIE ad personam na resztę


@DunningKruger: jakie wyłącznie ad personam? Masz w czwartym komentarzu do wpisu wypisane argumenty. I ani ty, ani dutch się do nich nie odnieśliście, tylko zesraliście na rzadko i błądzicie byle nie odpowiedzieć.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CytrynowySorbet: to są wyłącznie jakieś domniemania ad personam. Posłuchaj co mówi na filmie i do tego się odnieś.

Btw typ który skopiował i wkleil pisze o "wierze intytucjom" no to ja nie mam pytań bo to spełnia znamiona religii/ideologii.
  • Odpowiedz
Ja poprosiłem o merytoryczne argumenty, czemu mam nie wierzyć instytucjom


@kozackikozak: Może dlatego że istytucje takie jak WHO zdążyły już pokazać że są niewiarygodne, oraz wcale nie sa niezależne - zwłaszcza od chińskiego finansowania.
  • Odpowiedz
@dziadeq:

usuń te 2 posty z plusami kozackiegokozaka, niech ginie

Nah, sam sobie wystawił świadectwo. Głęboko wierzę w wolność słowa, nie upodabniajmy się do tęczowych ameb ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@f4lcon:

Pytasz czy koleś który mówi, że szczepionki mordują ludzi to szur i nie widzisz z tym żadnego problemu? XD

Po pierwsze, w kwestii formalnej - skoro pytam czy gościu to szur, to chyba widzę w tym potencjalny problem? No nie?
Po drugie - potencjalnie śmiertelne autoagresywne NOPy to fakt, czy urojenia szurów?
  • Odpowiedz
Also: minęło 10 godzin, nie usłyszałem ani jednego merytorycznego argumentu, że Bhakdi bredzi. Czy to znaczy, że nie bredzi?
  • Odpowiedz
@Dutch: To może ja coś dodam. Nie zajdziemy daleko, gdy każdego kto głosi odmienne poglądy zaczniemy nazywać szurem. Przeczy to jakimkolwiek zasadom dyskusji akademickiej, która przetrwała w szczątkowej formie chociażby w postaci obrony pracy doktorskiej. Nie mam czasu ani chęci śledzić pracy naukowej i poglądów pana Bhakdi, ale to co jest na tym filmie to przecież zwykła nauka zaprezentowana w uproszczony sposób, tak aby była zrozumiana przez szersze grono odbiorców.
  • Odpowiedz