Wpis z mikrobloga

@L3gion: Ale tutaj karty graficzne dobijają cenę, ten RTX 3060 powinien tak na prawdę nie przekraczać 1200 złotych a w ogóle jego top powinien plasować się między 900-1200. No i płyta główna tutaj można spokojnie urwać tak jak i w przypadku dysku twardego, zwykły ssd, albo i hdd. Myślę, że te same efekty końcowe można uzyskać za 800 złotych mniej.

Tak czy siak nadal cenę podbija karta graficzna.
  • Odpowiedz
: to raczej jest dobry komp a nie klasy średniej


@Glodny_Lew: @L3gion Jak najbardziej klasa średnia, a nawet niżej jeśli chodzi o gry, przecież to jest najniższy i najtańszy model karty graficznej z tej serii. To nawet nie jest odpowiednik konsoli obecnej generacji. 16 GB ramu to już jest standard, według statystyk steama 60% użytkowników ma obecnie 16GB lub więcej. Dysk ssd to już chyba nie trzeba tłumaczyć. Już teraz o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JeffBezos: co to jest"normalna karta graficzna" w takim razie? I żeby nie było, sam celuję raczej w RDNA 2, więc nie jestem fanboyem Nvidii ale co Ci w RTX 3060 przeszkadza?
  • Odpowiedz
albo i hdd


@Centuri0n: HDD w 2021 jako jedyny dysk? Zlituj się. Owszem mógłby nieco na dysku zejść, ale IMHO nie ma sensu nie tylko HDD, ale i SSD 2,5 cala. Jeśli już to coś pokroju SN550/A2000, a więc dysk NVMe do 450 zł. Zresztą do 450 zł można dostać dobry dysk na amazon.de (sam KC2500 wyrwałem nawet taniej).

Jeśli chodzi o rzeczy, które są za drogo, to jest tam też
  • Odpowiedz
@Jan_K: Oczywiście, że zwykły HDD nadal robi robotę, jedynie gdzie widać różnicę to w ekranach ładowania ale wydajność w grach a podejrzewam, że takie będzie przeznaczenie pieca, jest niezauważalna.

I oczywiście, że tyle powinien kosztować 3060 ty teraz patrzysz już przez pryzmat cen #!$%@? bitcoinem.
w segmencie 30xx mamy 3080 3090 3070 i wariacje "Ti", zapchajdziura 3060 nie powinna przekraczać 1200 zł,

1660 to jest październik 2019 roku i przy okazji
  • Odpowiedz
@L3gion: I jak chcesz pracować na 16GB ramu? Zanim dokupiłem do 32 to teams, jakiś photoshop czy inna maszyna wirtualna i chrome sypały mi ostrzeżeniami o przepełnieniu RAMu bez przerwy.
Za to 32 to już(na razie) pełny spokój i mogę robić co chcę na moim budżetowym komputerze.(Realna wartość bez GPU, bo moja 1050ti ma już 250% swojej wartości z wtedy, to jakieś 2000pln)
  • Odpowiedz
@L3gion: wróć do szkoły, albo do psychiatry. Zasilacze 650W są znacznie tańsze, chociażby od XFX. Obudowa za prawie 400zł? Corsair za 270. Ryzen 5 5600x? 3600 kosztuje 800zł Wydajność w grach identyczna. RAM z goodramu też znacznie tańszy.... bosz...
  • Odpowiedz