Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lewymaro miałem niemal identyczny zestaw który pracował z GTX 770. Na tamte czasy to był gites majonez!


@brasi24: no ba, powiem ci że nawet teraz po tych 7 latach, w połączeniu z RX580 8gb to daje radę, wszystko odpala
Pewnie jakbym chciał zagrać w Cyberbuga albo jakiegoś Residenta nowego to bym musiał zjechać na medium detale ale tak to kurde, stary ( ͡ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@L3gion: się czepiają ale w gruncie rzeczy masz rację. Ja lata temu złożyłem topowego kompa za bodajże 4 tysie i to z windowsem, jakimś tam programem, chyba monitorem... ówcześnie najszybszy C2D E6850, 8800GT, 4GB RAM, Mobo Asusa z obsługą SLI i OC. Droższe były tylko C2Quad ale dostawały po dupie od C2D no i 8800GTX i Ultra które już były niewiele szybsze od GT. Teraz taki "jako taki topowy" komp
  • Odpowiedz
Oczywiście mam monitor itd bo gdyby nie to pewnie lekką ręką by poszło 10 tysi


@L3gion: XDDD tak tak, peryferia 2,7k xD chyba jak kupujesz monitor 144Hz z G-syncem, klawiaturą mechaniczną, myszką razera i głośniki 5.1 xD
  • Odpowiedz
Oczywiście, że zwykły HDD nadal robi robotę, jedynie gdzie widać różnicę to w ekranach ładowania ale wydajność w grach a podejrzewam, że takie będzie przeznaczenie pieca, jest niezauważalna.


I oczywiście, że tyle powinien kosztować 3060 ty teraz patrzysz już przez pryzmat cen #!$%@? bitcoinem.

w segmencie 30xx mamy 3080 3090 3070 i wariacje "Ti", zapchajdziura 3060 nie powinna przekraczać 1200 zł,

1660 to jest październik 2019 roku i przy okazji całe dwie generacje w tył. Tylko i wyłącznie bitcoin podbija ceny bo niedostępność innych kart podbija te starocie. Na steam w statystykach sprzętu "gamingowego" króluje 1050ti.

Rozumiesz już?
  • Odpowiedz
Oczywiście, że zwykły HDD nadal robi robotę, jedynie gdzie widać różnicę to w ekranach ładowania ale wydajność w grach a podejrzewam, że takie będzie przeznaczenie pieca, jest niezauważalna.


@Centuri0n: xDDD chyba jak tylko klikasz w konkuter cały dzień i nic cię nie obchodzi. Uruchamianie systemu, jakakolwiek praca na większych plikach, obróbka zdjęć i filmów, to jest niebo a ziemia przy porównanywaniu SSD z HDD. Trzeba być niezłym masochistą żeby używać
  • Odpowiedz
@L3gion: To nie jest komp klasy średniej tylko budżetowiec, 3060 to 2070 ledwo dorównuje a 2070 to jest GTX 1080 czyli karta z 2017 roku, poza tym to wszystkie części to conajmniej o 10% droższe niż mogły by być, płyta to w ogóle o 5 stów za droga.
  • Odpowiedz
@proszebardzo2: To se przeczytaj dokładnie co zacytowałeś...

@Jan_K: Właśnie włączyłem steam, żeby sprawdzić staty i faktycznie z 1050ti na 1060 no #!$%@? różnica XD
Nadal patrzysz z perspektywy ceny podbitej bitcoinem a także niedostępności innych kart. Gdyby rynek był "normalny", ludzie jako naturalna kolej rzeczy przeskakiwali by między wersjami i popyt na takie 1060 byłby znikomy, segment 30xx nawet w kwestii ich najwydajniejszej karty którą sama invidia wyceniła na 1,499 dolarów ma się nijak do tego co dzieje się z kartami potem na rynku.

Kiedy 3090 trafia na rynek już jego cena średnio
  • Odpowiedz
Właśnie włączyłem steam, żeby sprawdzić staty i faktycznie z 1050ti na 1060 no #!$%@? różnica XD

Nadal patrzysz z perspektywy ceny podbitej bitcoinem a także niedostępności innych kart. Gdyby rynek był "normalny", ludzie jako naturalna kolej rzeczy przeskakiwali by między wersjami i popyt na takie 1060 byłby znikomy, segment 30xx nawet w kwestii ich najwydajniejszej karty którą sama invidia wyceniła na 1,499 dolarów ma się nijak do tego co dzieje się z kartami potem na rynku.

Kiedy 3090 trafia na rynek już jego cena średnio jest podbita dwa razy.

I nadal mi piszesz o poprzedniej generacji w ujęciu cenowym jako wyznacznik ceny nowych a jest zupełnie odwrotnie to #!$%@? ceny nowych podciągają ceny starych.
@Centuri0n: Ja dalej nie rozumiem o czym piszesz, bo powtarzam, że RTX 2060 kosztował 1200 zł w najsłabszych wersjach w dobrych czasach, przed boomem na krypto i przed premierą RTX 30XX, a więc gdy był nową generacją. Standardowa cena to ok. 1400-1500 zł. To co obecnie się dzieje, czy jakie karty królują na steamie nie ma nic do rzeczy (nie wiem po co je przywołałeś i co mam popyt na 1060 do rzeczy). Więc jeszcze raz - dlaczego niby w normalnych czasach RTX 3060 miałby kosztował mniej niż RTX 2060 rok temu (który miał wtedy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jan_K: Oczywiście, że zwykły HDD nadal robi robotę, jedynie gdzie widać różnicę to w ekranach ładowania ale wydajność w grach a podejrzewam, że takie będzie przeznaczenie pieca, jest niezauważalna.


I oczywiście, że tyle powinien kosztować 3060 ty teraz patrzysz już przez pryzmat cen #!$%@? bitcoinem.

w segmencie 30xx mamy 3080 3090 3070 i wariacje "Ti", zapchajdziura 3060 nie powinna przekraczać 1200 zł,


1660 to jest październik 2019 roku i przy okazji całe dwie generacje w tył. Tylko i wyłącznie bitcoin podbija ceny bo niedostępność innych kart podbija te starocie. Na steam w statystykach sprzętu "gamingowego"
  • Odpowiedz
po co ssd 1tb? Wez 256gb na system + hdd1tb


@patrykk95: Może po to, żeby poziom w grze ładował się 10 sekund zamiast 30? Czas na zabawę w SSD pod system, a HDD na resztę był dobrych kilka lat temu. Teraz to minimalna oszczędność kasy (bo ok 1 TB dyski SSD są najopłacalniejsze w przeliczeniu na 1 GB), a wyraźna strata przy czasach ładowania. takich strat nie ma przy 2,5
  • Odpowiedz
Wez 256gb na system


@patrykk95: xDDD Typie, 260GB to teraz ma pojedyncza gra ( )
512 to minimum, 1TB optimum. Chyba że ktoś w nowe AAA nie pyka, wtedy można biedować.

Sam właśnie przeskoczyłem z 2x256 na 1x1TB bo kitajcom #!$%@? z chia i bałem się podwyżek.
  • Odpowiedz
@Jan_K: śmieję się, bo to wysoki model. Są dosłownie 3 wyższe, cała reszta rynku poniżej. Więc to może nie jest topka topki, ale zdecydowanie nie średniak. Początek high-endu bym powiedział.
  • Odpowiedz