Wpis z mikrobloga

Mam możliwość wewnątrznego transferu w firmie i mogę wybrać sobie lokalizację Warszawa lub Gdańsk. Nie mieszkałem jeszcze ani w jednym ani w drugim, więc czekam na jakieś opinie, byłbym bardzo wdzięczny!
#kiciochpyta #warszawa #gdansk #pracait

Gdzie fajniej się mieszka/pracuje?

  • Warszawa 22.8% (41)
  • Gdańsk 77.2% (139)

Oddanych głosów: 180

  • 20
Ja mieszkam w Warszawie i o ile nie korzystam zbytnio z infrastruktury to fajne jest że jest w centrum Polski i zewsząd nie jest zbyt daleko. Więc jeśli często podróżujesz po całej Polsce to może być niezły perk.
Jeśli sam musiałbyś opłacać czynsz to pewnie Gdańsk tańszy. Powietrze pewnie czystsze. Bliżej natury, może, nie wiem. Dużo zależy też od tego gdzie w Warszawie bo jest zdecydowana różnica między Wolą, Pragą, Bielanami lub
@kkthxbb: to zależy. Gdańsk jest spoko, jeśli nie wymagasz za wiele, pracujesz i mieszkasz wzdłuż przebiegu SKM, ew. masz samochód. Parę lat temu przeniosłem się do Gdańska, bo nie lubię Warszawy (tam się urodziłem). Teraz pomieszkuję pod Londynem naprzemiennie z Gdańskiem i chodzi mi trochę po głowie City jako takie, bo profil potrzeb i oczekiwań się trochę zmienił.
@kkthxbb:
Zycie w Gdansku jest tansze od Warszawy, ale nie jakos przesadniej. Na pewno zyje sie spokojniej.
Trojmiasto jest ogolnie czyste, czyste powietrze, bliskosc morza i lasow. Do Sopotu czy Gdyni to kawalek.
Tak jak tu ktos wspomnial. Na oddalonych dzielnicach pojawia sie problem uciazliwej komunikacji.
@kkthxbb: zdecydowanie gdańsk mordko. Jak lokalizacja jest jeszcze sprzyjająca to i możesz nawet se żyć w Sopocie albo Gdyni (np robota koło SKM). Gdańsk to imo najfajniejsze maisto do życia w PL. jest jakiś taki fajny klimat. samo miasto nie jest jakąś metropolią bo jest dużo mniejsze od np Łodzi czy Krakowa, ale tym bardziej fajniej się mieszka. No i morze masz blisko, plus zajebiste stare miasto, fajna architektura. Zdecydowanie Gdańsk.
@kkthxbb: Jaka firma? Bo wiele zależy od lokalizacji. Pewnie koszty życia podobne, Gdańsk nie należy do tanich miast a do tego wszechobecna turystyka powoduje że ciężko wynająć mieszkanie na cały rok, często właściciele wynajmują mieszkania na lato turystom z przebitką.
Od firmy do której idziesz zależy czy trafisz do ścisłego centrum np. LPP na Łąkowej, najbardziej klimatycznej dzielnicy Gdańska nie zniszczonej w czasie wojny obecnie prężnie rewitalizowanej czy do Bayera lub
@magicznyKrzysztof: Mam wrażenie, że jesteś bardzo niezadowolony z tego, że mieszkasz w Gdańsku xD

@kkthxbb: A czego oczekujesz od miasta w którym mieszkasz? Gdańsk jest dużo mniejszym miastem od Warszawy. Jeżeli celem jest spokój (pomijając wakacje, chociaż turyści kończą się na Sopocie), bliskość lasu i morza to będziesz zadowolony z trójmiasta. Jest sporo fajnych miejsc i restauracji. Jeżeli lubisz rower, to też będziesz zadowolony. Rynek pracy raczej średni, a zarobki
@magicznyKrzysztof: masz bude z rybami w brzeźnie?

@WOiOwnik: ale ten klimat łąkowej to wyrażany jest we #!$%@? od autochtonów którzy jeszcze nie poszli do mamra albo z niego wyszli i nie ogarnęli w porę banicji w UK?

bo to że postawili LPP na samym wjeździe (gdzie i tak po drodze mijasz przystanek obok monopolowego gdzie pełno tałatajstwa) nie czyni dzielnicy fajną ani bezpieczną
@WOiOwnik: Kiedyś przyjezdni znajomi się mnie pytali, czy to nie tam nagrywali pianistę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jeszcze jak na złość po drugiej stronie postawili akademik szkoły muzycznej xD biedne wrażliwe Janki xD dobrze że biedre na łąkowej postawili bo tak by łazili do tej samej na elbląskiej