Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z szanownych wykopków znalazł jakiś magiczny sposób na lenistwo? #psychologia #regresosobisty

Zawsze mam beke z poradników typu „musisz zacząć działać” „podziel sobie zadanie na mniejsze etapy” „odpowiednio się zmotywuj” kurła przecież jestem leniwy i tych rzeczy tez nie zrobię, bo wiem ze będą prowadzić to do dalszych działań. ¯_(ツ)_/¯

To trochę jak z tymi poradami nt depresji „wyjdź z domu i nie bądź smutny” no dzięki bulwo.
uwielbiamnalesniki - Czy ktoś z szanownych wykopków znalazł jakiś magiczny sposób na ...

źródło: comment_1625983312nq6VVj8ywfyHf7tO6kRf5X.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
  • 1
@alegoraco nie obiecuje ale pamiętam że jak kiedyś przeczytałem to przez jakieś 3 miesiące #!$%@? :D muszę chyba też ja od nowa kupić bo pożyczyłem komuś i przepadła
  • Odpowiedz
@uwielbiamnalesniki: Polecam przeczytać o tym, czym jest energia mentalna, większość ludzi marnuje je na bzdury i potem brakuje im na rzeczy istotne, a o 17 to już w ogóle #!$%@? zrobią.
PS. każdy jest leniwy, tylko że ci którzy coś osiągają potrafią to lenistwo przezwyciężyć i zmusić się do działania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@uwielbiamnalesniki: imho najlepszy sposób to robić to co się lubi. W moim przypadku programowanie/elektronika/produkcja muzyki. Jak czegoś nie lubię ale stoi za tym konkretny zysk to ułatwia też sprawę.

Jaki jest wg sens zmuszania siebie do robienia czegoś co nie sprawia nam przyjemności?

No i czasem też to odpalę wcześniej xD

https://youtu.be/PQleT6BtCbE
  • Odpowiedz
@uwielbiamnalesniki: wymaga to zmiany wszystkiego i zadbanie o psychikę, religię, dobre otoczenie, dietę, rzeczy które konsumujemy w internecie. Człowiek musi być spójny w tym co robi. Ostatnio odkryłem, że mi osobiście pomaga wypisanie rzeczy które mogą po pójść nie tak przy robieniu czynności za którą chce się zabrać. Analizuje to co jest ode mnie zależne i konfrontuje to ze zdolnościami i narzędziami które posiadam. Zwykle czuje się już pewnie żeby się
  • Odpowiedz
@uwielbiamnalesniki: też mam ten problem Miras, myślę, że trzeba zaczac od tego, aby to co mamy zrobić było pod ręką. Np w telefonie. Często łapie się na tym, że przeglądam wykop np. 10 stroną, zamiast tylko pierwszych 2. Zamiast czytać bezsensu 8 stron to mógłbym poczytać jakąś książkę, ale błąd polega na tym, że czytanie książki kojarzy się od razu z dużą porcją czasu, a wykop nie. Rezultat jest taki, że
  • Odpowiedz
@wszyscy: No i co? Siadłam do komputera i czytam wykop na komputerze zamiast na telefonie XD

Próbowałam, to nie pomaga, nawet jak mi zabierzesz dostęp do wszystkiego to i tak będę wolała leżeć i się patrzeć w ścianę niż robić cokolwiek.
  • Odpowiedz
@Oseghe: Na złą wolę, by się lenić, lekarstwem jest czas, bo życie w końcu zacznie wymuszać zmianę nawyku.
A w myśl Kaizen, nie powinnaś zmieniać urządzenia, na którym oglądasz Wypok, tylko zrobić 5 min. spraw i dopiero wrócić na Wypok (najlepiej na czas w proporcji do czasu pracy).
Np. 5 min. spraw i 15 min. Wypoku. Zrobisz więcej spraw, to masz prawo więcej Wypoku itd.
  • Odpowiedz