Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z szanownych wykopków znalazł jakiś magiczny sposób na lenistwo? #psychologia #regresosobisty

Zawsze mam beke z poradników typu „musisz zacząć działać” „podziel sobie zadanie na mniejsze etapy” „odpowiednio się zmotywuj” kurła przecież jestem leniwy i tych rzeczy tez nie zrobię, bo wiem ze będą prowadzić to do dalszych działań. ¯_(ツ)_/¯

To trochę jak z tymi poradami nt depresji „wyjdź z domu i nie bądź smutny” no dzięki bulwo.
uwielbiamnalesniki - Czy ktoś z szanownych wykopków znalazł jakiś magiczny sposób na ...

źródło: comment_1625983312nq6VVj8ywfyHf7tO6kRf5X.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@uwielbiamnalesniki: Mam tak samo xD

I żaden lifehack mi nie pomaga, bo wiem że jestem #!$%@? prokrastynatorem, który zawsze spada na 4 łapy i wszystko robi na ostatnią chwilę. Jedyne chyba co robiłam regularnie i w terminie to prace licencjacką.

Nie pomaga to, że po 40h pracy (lekkiej i przyjemnej) nie chce mi się nic i leżę bezczynnie większość czasu.

Np. przez weekend miałam coś zrobić, a już niedziela, a nawet
  • Odpowiedz
@Czokowoko: brzmi z tym hackingiem mózgu jak jakaś książka lub artykuł, którego mogłeś to gdzieś przeczytać - możesz podlinkować tytuł?
  • Odpowiedz
@vikt: Wiesz co, to różowa kiedyś czytała na blogu gościa który jest programistą i hobbystycznie zajmuje się zwiększeniem do maksimum produktywności, od organizacji pracy po suplementację do właśnie hakowania nawyków. Na wszystko miał badania naukowe i pierdyliard wykresów.

Jak znajdę to podlinkuję.
  • Odpowiedz
Ja znalazłem. Jak mi się czegoś nie chce to tego nie robię ale robię coś innego produktywnego, które miałem robić później. I później zamiast tego robię to co mi się nie chciało i w sumie mam wszystko zrobione ale w innej kolejności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz