Wpis z mikrobloga

@3zMK2: zółte które znalazłem było najbliższe ori BMW, wiadomo pomarańcz byłoby super. IMO to pasuje, zmienie podświetlenie w moim E36 na bardziej żółte i pobawie się jasnością wyświetlacza - będzie fajnie :D
@sorek: Mógłbyś kiedyś opisać jak to działa? W sensie wytłumaczenie dla programistów którzy nie są into elektronika :D
Bo widzę że otagowałeś to arduino, to znaczy że za tym zegarm jest arduino czy jak? xD Skad bierzesz dane? Wprost z CANa? Gdzie się do niego podpinasz? Jak wykonałeś ten ekran w zegarze?
Tyle pytań tak mało odpowiedzi xD
@Passer93: uh sporo pytań postaram się odpowiedzieć jak najlepiej potrafię, chociaż sam wiedzę teoretyczną mam taką sobie, bardziej się opieram na praktyce :D

W tym konkretnym wypadku zdecydowałem się na CAN + Wifi, tutaj dane wyświetlają się po CAN które są retransmitowane z mojego innego projektu (który też sporo Ci wyjaśni, link w załączniku) Logger.S. To urządzenie rzuca też te dane po wifi (msgpck) więc możemy go tylko podłączyć do prądu
@sorek: a czy da się zrobić coś bardziej funkcjonalnego w tym aucie? Pomiar spalania, licznik ile mamy paliwa w baku, temperatura powietrza. Pytam bo w A6 B6 ludzie podmieniają cały Fis w środku zegarów na coś zwanego VFIZ (ale tu pojawia się od razu różnica, że tam w standardzie jest kolorowy wyświetlacz no i w podstawie auto posiada jakiś tam komputer który mierzy spalanie, odległość do przejechania liczona przy aktualnym zużyciu
Czy ja wiem... w aucie mam zrobione całe oświetlenie zegarów i konsoli na zielono,


@xBARTEXx: ja mam Fiestę w której oryginalnie mam wszystko na zielono. Wcześniej miałem Focusa mk1 który też miał na zielono i uważam to za najlepszy kolor podświetlenia jaki może być
Wybacz @RwandyjskiFront że dopiero teraz.

a czy da się zrobić coś bardziej funkcjonalnego w tym aucie? Pomiar spalania, licznik ile mamy paliwa w baku, temperatura powietrza.


Pewno, spalanie to rzecz nad którą teraz pracuje.

No i teraz pytanie czy byłaby możliwość stworzenia oddzielnie takiego modulu i wrzucenia go w licznik czy jedyną możliwością byłoby przerabianie tego wyświetlacza który w E36 znajduje się na środkowym panelu w niektórych bogatszych wersjach?


@RwandyjskiFront: możesz
sorek - Wybacz @RwandyjskiFront że dopiero teraz.

 a czy da się zrobić coś bardziej...

źródło: comment_1626021155riFxnJDZTr7gFEyvDHUnll.jpg

Pobierz