Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć. Jestem w trudnej sytuacji, bo zostałem wyrzucony z domu przez matkę i ojca. Ojciec od dawna znęca się nade mną psychicznie. Przez lata mówił, że jestem miernotą, nie nadaję się do życia, porównywał mnie do braci, którzy według niego coś w życiu osiągnęli, a ja w jego mniemaniu nie bo nigdy nie pracowałem. Ta, osiągnęli pracę w korpo za 4000zł i są teraz "kimś" XD. Tak jakby wartość człowieka zależała od tego czy pracuje czy nie...
Wyśmiewał moje problemy psychiczne, mówił że są urojone.

Wielokrotnie mnie ojciec straszył, że jeśli nie pójdę do pracy to mnie wyrzuci z domu. Średnio co kilka miesięcy od dwóch lat, ale to były tylko groźby, nigdy tego nie zrealizował. Nie tym razem. Teraz dał mi miesiąc na ogarnięcie sobie nowego lokum i 3000zł na przeżycie.
Mieszkam w Poznaniu i tutaj wynajem jest bardzo drogi. 1800zł zapłaciłem za pierwszy miesiąc w kawalerce z góry (!). Mieszkam tutaj od 1 lipca i na samo jedzenie wydałem 700zł i niecałe 300zł na najpotrzebniejsze rzeczy, parasol, środki czystości, szampon i karmę dla kota. Zostało mi 530zł na przeżycie do końca miesiąca, bo udało mi się zarobić prawie 300zł na zrzutce, ale na razie nie mogę tego wypłacić więc mam 230zł.

Nie wiem co mam zrobić ze sobą teraz. Wiem, że za 230zł nie przeżyję. Gdzie szukać pomocy? Przyjaciółka mi powiedziała, że mogę posądzić rodziców o alimenty. Czy to prawda? Mam 28 lat, jestem bezrobotny i mam stwierdzoną depresję. Czy to wystarczy? Ile mógłbym dostać tych alimentów? Rodzice są dziani, ale nie na tyle, żeby mi płacili 3000zł, a myślę że to jest taka kwota za którą mógłbym przeżyć cały miesiąc nie martwiąc się o jedzenie i najpotrzebniejsze rzeczy.

Co zrobić jak skończą mi się pieniądze na jedzenie? Słyszałem o tym, że Caritas rozdaje jedzenie za darmo.

Mieszkanie. Czy myślicie, że mógłbym dostać mieszkanie komunalne? Czy wiecie ile się na to czeka?
Jakie są inne opcje? Squaty? Czy przyjmą mnie tam?
Nie chcę iść do żadnego przytułku dla bezdomnych, ale w ostateczności pójdę tam jeśli nie znajdę nic lepszego.

Bracia nie chcą mi pomóc finansowo.

Proszę was o pomoc i rady. Jeśli ktoś z was też został wyrzucony z domu to napiszcie mi jak sobie z tym poradziliście.

#prawo #finanse #pomoc #poznan #bezdomnosc #wyrzuconyzdomu #przemoc #przemocdomowa #niebieskiepaski #rozowepaski #depresja #alimenty

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60e9ac68ae4a3c000a405b6d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 47
  • Odpowiedz
kolejny się znalazł. myślisz, że tak łatwo o dobrą pracę bez doświadczenia i wykształcenia?


@AnonimoweMirkoWyznania: A co mnie to obchodzi? To niech nabierze doswiadczenia i wyksztalcenia aby lepiej zarabiac. Lol. Ja nie wymagalem 10.000zł na reke w trakcie studiow.
W twoim wieku zarabialem ok 5000zł, ale zacząłem pracować WCZEŚNIEJ. To pozwoliło dojść mi do jako takich pieniędzy w tym wieku. Wez sie do roboty nierobie. 28 lat i w dupie
  • Odpowiedz
Też śmierdzi mi to to trochę baitem, czemu op wynajął kawalerkę zamiast pokoju? czemu wydaje takie ilości pieniędzy na jedzenie? Za 3000 spokojnie możesz przeżyć spokojnie 3 miesiące w Poznaniu jak je dobrze rozdysponujesz.
  • Odpowiedz