Wpis z mikrobloga

Podobno do dzieci czuje się bezwarunkową miłość, nic tego nie zastąpi.


@rentiever: co to za brednie xD. W bidulach siedzi kilkadziesiąt tysięcy gówniaków. Myślisz, że wszyscy znaleźli się tam, bo starzy im umarli i nie dało się ogarnąć żadnego opiekuna z rodziny?

Masa ludzi żałuje posiadania dzieci, ale istnieje bardzo silna presja społeczna, aby o tym nie mówić.
@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: Wychowanie dzieci to jakbys po pracy szedl do kolejnej. Jezeli ktos sie zdecydowal, bo mu zona albo tesciowa kazala, tudzież wpadka - to mu wspolczuje. Moze zalowac, bo zabieraja czas i wymagaja atencji. Ja chcialem dzieci i czasem tacierzynstwo mnie przerasta, ale biore na klate wszystkie problemy.
Nie wszyscy nadaja sie na rodzicow i nie wszyscy powinni miec dzieci.
@UnderThePressure: Wiesz, też tak myślałem aż w końcu wziąłem pierwszy raz swoja córkę na ręce i przyszła mi aktualizacja softu w głowie. Jak dla mnie masz niepełny soft i raczej Twoja pozycja w tym temacie to Internet Explorer na Windows XP.
Kolejna, ważna aktualizacja przychodzi jak dziecko podchodzi do Ciebie, przytula i mówi "Kocham Cię tato", ale do tego trzeba być ojcem a nie dzieciakiem.
Może kiedyś zapracujesz na ten przywilej.
@UnderThePressure zabawne jest to wywyższanie się 20 latków bo nie mają dzieci :D No cóż, nie dowiesz się prawdopodobne nigdy jak bardzo jest w stanie wynagrodzić uczucie wykreowania drugiego człowieka na model lepszy od siebie, tworzenie nowej postaci jak w RPG i obserwowania jak powoli staje się niezależnym, samouczacym się stworzeniem. Ale ważne, że nikt Ci przecież nie krzyczy, I jesteś wolny żeby rozwijać swoje pasje :)
To nie usmiech bombelka pcha
Jako matka może się wypowiem ze ja dziecka nie widzę jako tego legendarnego wykopowego jak to mówicie „bąbelka” , dla mnie to jest człowiek we wstępnej fazie rozwoju a nie jakiś tam bąbelek . Trzeba się trochę pouzerac bo mózg dopiero w fazie rozwoju ale to tak jak składać skomplikowane lego , godziny pracy i #!$%@? klocki nie pasują czasem albo co gorsza nocą się na taki jeden wdepnie i stopa do
@UnderThePressure Trochę dziwne jest to brandzlowanie sie nie posiadaniem gowniaków, przecież ludzie są różni, niektórzy kochają dzieci, lubią się opiekować i są spełnionymi rodzicami. Sam nie raz coś robiąc bywałem zmęczony, ale to nie znaczy, że nie było warto tego robic. Dzieci w przyszłości planuje a kiedy jesteś świadomy czym jest mały człowiek, co rozumie na danym etapie rozwoju i czego możesz od niego wymagać to nie jest użeranie się...
@OnionBishop Oczywiście, że nie. Dzieci to suma dobrej puli genetycznej (twój wybor partnera) i lat pracy. W obecnych czasach nietrudno spłodzić dziecko, raczej nam już nie umrze, ale wychować je na dobrego człowieka to niesamowitego wyzwanie. Wiadomo, że zawsze jest szansa na nieszczęście. Loteria jak piszesz, ale jest znikoma w 21 wieku.
@Krzakol: Piękne są te hasła, ale życie to nie bajka. Pewnie mało kto planuje, że zostanie alkoholikiem albo będzie mial schizofrenie, a jednak to się zdarza.

Co do puli genetycznej, to jeździsz po rodzinie i robisz wywiad o prababkach?

To że żona jest ładna i miła nie znaczy, że ma dobre geny. Ty sam zresztą też.

Ludzie posiadają dzieci z kilku powodów i żaden nie jest altruistyczny, chodzi tylko o zaspokojenie
Wiesz, też tak myślałem aż w końcu wziąłem pierwszy raz swoja córkę na ręce i przyszła mi aktualizacja softu w głowie. Jak dla mnie masz niepełny soft i raczej Twoja pozycja w tym temacie to Internet Explorer na Windows XP.

Kolejna, ważna aktualizacja przychodzi jak dziecko podchodzi do Ciebie, przytula i mówi "Kocham Cię tato", ale do tego trzeba być ojcem a nie dzieciakiem.

Może kiedyś zapracujesz na ten przywilej. Na chwile
Jak to dobrze być #childfree Gówniak jest jak kula u nogi, która ciągnie cię na dno. Pewnie jestem wrednym #!$%@?, ale zawsze mam banana na ryju jak widzę tych wszystkich rodziców, którzy użerają się ze swoimi "pociechami" w zamian za mistyczny uśmiech bombelka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#antynatalizm


@UnderThePressure: A teraz idź podziękuj rodzicom za to, że mięli odmienne od Twoich poglądy na ten temat.