Wpis z mikrobloga

Mam dosyć długie ręce i niby wyciskając powinienem mieć szerszy chwyt, ale zauważyłem, że najwięcej mogę wycisnąć mając mały palec na znaczniku (sztanga eleiko trójbojowa). Już mając serdeczny palec na znaczniku jest gorzej. Powalona sprawa ¯\_(ツ)_/¯
#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 13
  • Odpowiedz
@Piastan: w WL skupiam się by progresować w ciężarze. Kiedyś probowałem mieć wskazujący na znaczniku, ale to był dramat bo łapy miałem pod kątem 90 stopni prawie, było niestabilnie itd. Przeważnie wyciskam mając właśnie serdeczny na znaczniku, ale gdy np. nikogo nie ma do asekuracji wole chwycić te 1/2cm węziej.
@IntruderXXL: Jeszcze węższy niż mały palec na znaczniku? xd
  • Odpowiedz
@Nano22: Wręcz przeciwnie, szeroki chwyt jest raczej dla drobnych osób ze sporą mobilnością w odc. piersiowym kręgosłupa. Wiadomo, ostatecznie wszystko to kwestia mocno indywidualna, ale to nic dziwnego, że z taką budową jesteś silniejszy w węższym niż szerszym chwycie
  • Odpowiedz
@Eeeeyyyyeeee: ja tak trzymam wskazujący na znaczniku, wcześniej wyciskałem ze środkowym i mocno czułem prawy bark. z wskazującym mniej udzielają mi się barki przy wyciskaniu, a mam 185cm wzrostu. Zawsze staram się dotykać klatki przy wyciskaniu
  • Odpowiedz
@Eeeeyyyyeeee: kurde to kiedyś na siłowni pan trójboista mnie wprowadził w błąd bo powiedział, że z takimi łapami mam chwytać szerzej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@IntruderXXL: Właśnie widziałem filmiki jak wyciskasz i z Twoimi gabarytami wygląda to trochę śmiesznie aż xD To teraz zamiast próbować poszerzać będę kombinować z trochę węższym. Dzięki bo dalej bym żył w przekonaniu, że mam wyciskać szeroko.
  • Odpowiedz
@Nano22: No jest dalej niestety taki mit, że w WL liczy się jak najkrótszy ROM. Takim tokiem myślenia wszyscy powinni stawać do siadu w rozkroku jak do ciągu sumo i robić wyższe wyniki.
Wyciskanie szeroko jest bardzo technicznym bojem i oprócz silnej klaty i mobilności, wymaga umiejętności takiego wyciskania i sporej siły górnego grzbietu. Jak już naprawdę chcesz się sprawdzić, to spróbuj wyciskać szeroko przez miesiąc-dwa i zobacz gdzie będziesz
  • Odpowiedz
Wyciskanie szeroko jest bardzo technicznym bojem i oprócz silnej klaty i mobilności, wymaga umiejętności takiego wyciskania i sporej siły górnego grzbietu


@Eeeeyyyyeeee: @Nano22: Warto jeszcze do tego dodać że jest to najprostszy sposób aby zniszczyć sobie barki albo zerwać klatę w bliższej lub dalszej przyszłości :)
  • Odpowiedz
@Nano22:
Jak wyżej, żeby wyciskać szeroko z długa łapa, musi zagrać kilka rzeczy których większość wysokich osób nie ma. Węższy chwyt będzie w perspektywie czasu silniejszy i bezpieczniejszy, ale ważne tez żeby nie łapać zbyt wąsko i nie orać tych barków opuszczając sztangę za nisko na brzuch.
  • Odpowiedz
@Nano22: nie, całkiem normalna sprawa. Zakres ruchu to nie wszystko. Coraz więcej doświadczonych lifterów przechodzi na węższy chwyt. W momencie, gdy przez cały ruch przedramię znajduje się pionowo do ziemi, jesteś najsilniejszy. Szeroki chwyt się sprawdza tylko u tych, którzy potrafią zrobić bardzo wysoki mostek i skrócić maksymalnie ruch.
  • Odpowiedz