Wpis z mikrobloga

Pytanie głównie do kobiet: czym się różnią kosmetyki, które można kupić w Rossmanie czasem za kilkanaście złotych od kosmetyków które można kupić na przykład w Sephorze czy Douglasie za kilkadziesiąt bądź kilkaset złotych?
To jakieś kompleksy spowodowane tym, że trzeba wyglądać ładniej od koleżanek czy po prostu owczy pęd i konsumpcjonizm?
Albo faktycznie te droższe kosmetyki są lepsze, nie wiem, nie znam się na tym.
Natomiast bardzo zastanawia mnie jako faceta czym różni się na przykład podkład za 30 zł marki Loreal Paris a podkład za Chanel za 250 zł? Lepiej kryje czy co?
Dlaczego tak mnie to interesuje? Ostatnio podczas rozmowy ze znajomą żaliła mi się, że musi używać tanich kosmetyków z Rossmana i nie jest z nich zadowolona i chciałaby coś lepszego, więc pytam.
#rozowepaski #logikarozowychpaskow #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #makijaz #zakupy #rozkminy
  • 19
@NosaczPolak2: Ekspertem nie jestem, ale kiedy czyta się opinie kobiet o kosmetykach, to czasem bardzo chwalony i polecany jest jakiś tani, zdarzają się takie perełki tańszym firmom. Co do tanich kosmetyków z Rossmanna, to żale trochę bez sensu, bo drogerie czasem robią fajne promocje, no i jeszcze są drogerie internetowe, gdzie często można dostać coś o wiele taniej niż w stacjonarnych sieciówkach.
Albo faktycznie te droższe kosmetyki są lepsze


@NosaczPolak2: Tak są.

Jak kupiłem fumy za kilka stów, to nie dość że pachniały zajebiście cały dzień, to starczały na prawie półtora roku.
Jakieś gówna za 40-50PLN to się ewentualnie do picia nadają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NosaczPolak2: zwykły konsumpcjonizm. Są drogie marki kosmetyków, które rzeczywiście mają dobry skład, ale na pewno nie będzie to Dior czy Channel (mówię pod kątem kosmetyków do pielęgnacji, a nie do makijażu). Koleżanka to snobka, albo nie wie co mówi. Co takiego niby jest w kremie Diora? Złoto? Wystarczy mieć odrobinę wiedzy, i można porównać co który krem ma, i w jakich proporcjach.
@NosaczPolak2: typie a czym się różni audi od poloneza? Koszulka z dobrego materiału a poliestrowe gówno w którym upocisz się zanim wyjdziesz ze sklepu? Buty do biegania za 100 zł od tych za 1000? Serio myślisz że tylko cena? No nie, więc czemu miałby być inaczej w przypadku kosmetyków?
Toc weź sobie męski kosmetyk - najtańszy dezodorant z marketu i porównaj z markowym. Dziwne pytanie i bezpodstawne podejrzenie o kompleksy
@NosaczPolak2: Jest różnica, tak jak wyzej Kowixx napisala. Ofc zdarzaja sie jak wszedzie wyjatki od reguły tzn tanie produkty, ktore sa rewelacyjne i drogie produkty, ktore sa do luftu, ale generalnie za jakosc sie placi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NosaczPolak2: Jak wszędzie są i tanie i drogie buble, ale na pewno są opcje. Jeśli mówisz o kwocie 100-200 zł za jeden kosmetyk to mało który produkt do makijażu z rossmanna osiąga taką cenę. Jeśli za cały komplet do twarzy (bez pędzli) to trzeba by było się bardziej nagimnastykować. Na pewno większy wybór dobrych palet cieni do powiek będzie w Sephorze, ale tam są i tak w zawyżonej cenie, więc bardziej
@CiaoBobrze: nikt nie twierdzi że markowe jest zawsze lepsze. Twierdzę że nie zawsze cena wynika wyłącznie z marki - często to po prostu lepszy produkt. Mało przykładów podałam? Idź do najbliższej piekarni i weź paczka za 4zl i marketowego za 70gr. Serio nie widzicie różnicy i uważacie że to tylko piekarz zdziera?
@Kowixx: Świetne przykłady, w mojej lokalnej piekarni pączki kosztują +5 PLN i smakują jak karton, 200 lat tradycji, super marka. Używałem też drogich markowych butów do biegania i były dużo gorsze niż inne z nonejmowej firmy za śmieszne 150 PLN.

Oczywiście, że są dobre markowe produkty warte swojej ceny, ale jest też od #!$%@? badziewia z wywindowaną ceną tylko i wyłącznie dlatego, że promuje je "znana" marka.

Popatrz sobie choćby na
CiaoBobrze - @Kowixx: Świetne przykłady, w mojej lokalnej piekarni pączki kosztują +5...

źródło: comment_1625720399kdY5zntLRErSVcV4zDmnrM.jpg

Pobierz
@CiaoBobrze:

Oczywiście, że są dobre markowe produkty warte swojej ceny, ale jest też od #!$%@? badziewia z wywindowaną ceną tylko i wyłącznie dlatego, że promuje je "znana" marka


Gdzie napisałam że nie ma?

Typie, zadałeś pytanie a ja ci odpowiedziałam zgodnie z prawdą. Zamiast podziękować za wiedzę to się przypierdzielasz. Co z tobą nie tak?
@Kowixx:
Ale ty nie uzasadniłaś kupowania kosmetyków za wysokie kwoty.
Z twojego wpisu wynika, że według ciebie istnieje korelacja pomiędzy kwotą zapłaconą za kosmetyk a jego jakością i tyle.
I pytam o wspomniany podkład: czym różni się podkład Loreal Paris za 30 złotych z Rossmana a podkład Chanel za 250 zł z Sephory?
@NosaczPolak2: W Rossmanie są strasznie zawyżone ceny za kosmetyki w porównaniu z drogeriami internetowymi jak coś, ogólnie różnica jest, ale np w naturze można kupić dobre jakościowo polskie kosmetyki a w sephorze można kupić źle jakościowo i droższe kosmetyki marki Sephora xD jest tak, że jeden tusz do rzęs będzie kosztował 13zl i będzie świetny a inny będzie kosztował 60zl i będzie taki sam, ale też będzie taki jak np z