Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Najbardziej przehajpowany zawod w IT zdycha i dobrze. Firmy raportowanie prowadza w Excelu a oni by chcieli wielkie analizy robic xD
#pracait #it #datascience

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60e54c5ab750e6000a7d831e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Najbardziej przehajpowany zawod w I...

źródło: comment_1625643746mpmKPqbxhzaQOVRxS3IuQ0.jpg

Pobierz
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: hmmm gdyby tylko jakieś globalne zdarzenia w 2020 i 2021 spowodowały cięcia bidżetów a co za tym idzie inwestycji w nowe stanowiska pracy... Nie jestem DS, ale op analizujący bezwiednie trend obejmujący pandemię chyba nigdy ze statystyką nie miał do czynienia.
@AnonimoweMirkoWyznania: nie sądzę, że zdycha ale na pewno ma duże problemy z zagospodarowaniem tych wszystkich juniorów po tych wszystkich kierunkach "data science", które uniwersytety masowo potworzyły.
Druga sprawa jest taka, że polskie firmy często nie mają porządnego BI wdrożonego tylko lecą na excelach więc co im po jakimś forecastowaniu czy klastrowaniu jak oni nie wiedzą dokładnie jaki przychód zrobili wczoraj.
Jak ktoś ma problemy ze znalezieniem pracy w DS, stawka jest
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja tam siedzę w branży i nie narzekam. Jak ma się już doświadczenie to pracy jest dużo i płacą przyzwoicie. Dobrze zrobiłem gdy lata temu zacząłem się przebranżawiać z developera. Moja najlepsza decyzja - większość firm i banków zaczyna modernizować swoje systemu i wprowadzać różnego rodzaju automatyzację. Excel powoli traci tam na istotności i tylko działy biznesowe, które nie mają umiejętności informatycznych na nim siedzą. Jedynym problemem to zbyt duża
BiednaKochanka: Tak zdycha że mi dali prawie 30k netto na fakturze żeby mnie zatrzymać, dziewczynie ostatnio 20 brutto na UOP, a koledze który miał 20 brutto uop dali więcej żeby tylko nie odchodził, więc tak tak, branża umiera bo na google trends spadły zapytania ;) już o szukaniu ogarniętych data scientistow nie wspominam bo i tam są braki

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@ostrykuc666: niby masz racje ale to z drugiej strony jak mówienie malarzowi, że w sumie na stawianiu kafelek w łazience jest dobry hajs, podczas gdy on chce być malarzem :P imo warto zacisnąć zęby rok-dwa żeby potem w malowaniu był jakiś hajs

kumpel który robi sterowniki w C/C++/Embedded i inne cuda miał zajebistą ofertę w pythonie - chcieli go przyuczyć, większa kasa na start, fajnie brzmiące stanowisko ale co z tego
BiednaKochanka: Tak zdycha że mi dali prawie 30k netto na fakturze żeby mnie zatrzymać, dziewczynie ostatnio 20 brutto na UOP, a koledze który miał 20 brutto uop dali więcej żeby tylko nie odchodził, więc tak tak, branża umiera bo na google trends spadły zapytania ;) już o szukaniu ogarniętych data scientistow nie wspominam bo i tam są braki


Mi ostatnio z 30k na 50k netto dali, mojemu znajomemu 80k bo chciał się