Wpis z mikrobloga

@OCIEBATON: Jak sie wprowadziłam do miejscowości w której mieszkam obecnie, to chleb kukurydziany kosztował 3,60.
Po 2 latach płacę już 5 zł w tym samym sklepie.
A znowu bułka pizza z takiej jednej piekarni skoczyła z 1,80 na 3,30.

Ale moja babcia i tak bedzie gadać jaki to PiS dobry bo tyle daje…
()

Niektórzy się dziwią, że kupa ludzi kupuje pieczywo w Biedrze…
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Homar_smazony_na_wolnym_ogniu: bla bla bla bla podalbys jeden link do statystyk i byśmy skończyli dyskusję, ale ty wolisz pierdzieć o tym jak to się socjal nikomu nie należy chociaż prawdopodobnie twoi starsi, twoi sąsiedzi, twoi wujkowie i ty sam jesteście jego beneficjentami lub będziecie

PiS został wybrany przez 40% - powiedz mi że pozostałe 60% nie bierze socjalu to pekne ze śmiechu

I sprawdź sobie ile my tego socjalu dajemy i komu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@OCIEBATON: ceny pieczywa są #!$%@? w kosmos od dawna i moim zdaniem nie mają odniesienia ani w cenie surowców ani pensji piekarzy. Po prostu tyle rynek jest w stanie za to płacić i nikt nie sprzedaje taniej (bo po co). Ceny dyktuja sklepy typu biedra i Lidl, a reszta może sobie być droższa na zasadzie że lokalne pieczywo lepszej jakości (co zwykle nie jest prawda)
ale ty wolisz pierdzieć o tym jak to się socjal nikomu nie należy chociaż prawdopodobnie twoi starsi, twoi sąsiedzi, twoi wujkowie i ty sam jesteście jego beneficjentami lub będziecie


@powaznyczlowiek: ciekawostka, może nie wiedziałeś: można brać, jak dają i jednocześnie być osobą, która pierwsza pobiegnie zagłosować za tym, żeby znieść ten socjal.

PiS został wybrany przez 40% - powiedz mi że pozostałe 60% nie bierze socjalu to pekne ze śmiechu


Spoko,
o spoko ale piszesz o zapijaczonych dzieciorobach - jak ostatnio sprawdzałem 500+ biorą głównie ludzie ciężko pracujący, programiści15k, dyrektorzy firm - ogółem prawdopodobnie niemal wszyscy którym się należy


@powaznyczlowiek: Nikomu się nie należy i nie ma to znaczenia kto dostaje.

16 555 000 osób pracujących

3,55 mln pobierających 500+


Czyli te 16,5 mln zrzuca się na te 3,5 mln dzieci. Plus koszt obsługi tego programu.
no to oczywiście nie jest prawda - osobiście płacę znacznie większe podatki niż pobieram w 500+ ( ͡° ͜ʖ ͡°) nikt nie zrzuca się na "moje" 500+ bo nawet po jego pobraniu w budżecie zostaje ode mnie więcej niż wiele osób wpłaca


@powaznyczlowiek: Ty rozumiesz co ja napisałem? Przeczytaj jeszcze raz.