Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 616
Ała #!$%@? rzeczywiście. Od lat nie kupowałem nic w takich piekarnio cukierniach osiedlowych. A dzisiaj wyjeżdżam i mówię a zajdę kupię na drogę. 2 słodkie bułki za 8 zł 40 gr (,)

#polska #ceny #bekazpisu
  • 87
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@enslavedeagle: nikt tak tutaj nie napisał, ale padło stwierdzenie "Jeśli sądzisz ze władza, która zostala kupiona przez te ochłapy jakimi są 500+" - a moim zdaniem socjal jest zarówno popularny wśród tych, którzy tej władzy nie wybrali lub w ogóle na głosowanie nie poszli

Jeżeli ktokolwiek prowadzi takie statystyki to będą one dotyczyły ogólnych grup społecznych/zawodowych (...) nikt nie ma nawet cienia możliwości sprawdzić - jaki % z którejkolwiek grupy stanowią menele


to czemu nikt nigdy nie załączy takich statystyk nawet per grupa społeczna/zawodowa? ( ͡° ͜ʖ ͡°) na jakiej podstawie wykopki piszą, że się trzeba zrzucać na tych meneli, pijaków, dzieciorobów, gdy statystyki wskazują, że głownymi beneficjentami socjalu są jednak ludzie "porządni", pracujący tylko zarabiający mało lub łapiący się w
  • Odpowiedz
2 słodkie bułki za 8 zł 40 gr (,)

@OCIEBATON: ważne, że lewaków dupa piecze ;)
Poza tym to przecież nie wina polityków, to przez chciwych prywaciarzy co chcą odbić sobie pandemię* :D

  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mmmkurla: tak, rozumiem - napisałeś, że 16mln ludzi pracuje i z tego 3mln bierze 500+ co miałoby oznaczać, że te 16mln się składa na świadczenia wypłacane dla 3mln co jest oczywistą manipulacją bo zakładasz, że podatki przez tych ludzi "rozkładają się" jakoś równomiernie - a mogłoby się okazać, że te 3mln płaci dwa razy tyle podatków co pozostałe 13mln. Nie bez powodu napisałem ci też żebyś zwrócił uwagę na CIT
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@powaznyczlowiek: tak się tu rozpisujesz bogato, lennyfejsami rzucasz, bo wydaje Ci się że jesteś mądry xD
A prawda jest taka, że gdyby ten socjal miał być prorodzinny to powstałby w formie ulg podatkowych, a nie żywej gotówki do ręki. Koniec tematu.

Edit. Czyli 500+ jest szkodliwe, zaprojektowano to jedynie do kupienia głosów
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@zordziu: sprzeczam się z ludźmi, którzy twierdzą, że 500+, czy ogólnie socjal, jest pobierany głównie przez alkoholików, dzieciorobów i meneli bo uważam, że to bardzo szkodliwe przekonanie, które nie jest zgodne z prawdą i przeszkadza w dyskusji nad tym czy te programy są szkodliwe czy nie

Nie mam żadnych wątpliwości, że w tej formie takie 500+ jest szkodliwe i służy kupowaniu głosów
  • Odpowiedz
w osiedlowym zimne bułki (lub nie ma jak przyjdziesz za późno) złotówkę, w carrefurze na bieżąco dokładne 0,30 gryli, tak wiem, że mrożone, ale i tak smaczniejsze, dziwne w #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz